رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
رتبه‌های جهانی ایران در سلول‌های بنیادی ازجمله مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ گزارش تصویری

5 اسفند 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: کسب افتخارات و گسترش دستاوردهای ایران در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی به عنوان یکی از دستاوردهای مهم کشور در چهلمین سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به شمار می‌رود.

اصلی‌ترین سرمایه در حوزه سلول‌های بنیادی نیروی انسانی است
دکتر سعید کشمیری در آیین افتتاحیه سومین مدرسه زمستانی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و نخستین مدرسه زمستانی فناوری‌های نوین پزشکی گفت: اصلی‌ترین سرمایه ما در حوزه سلول‌های بنیادی دانشمندان، نخبگان و نیروی انسانی خودباور و توانمند است.
دکتر کشمیری با اشاره به ضرورت گسترش علوم نوین پزشکی به عنوان علوم نوظهور در کشور افزود: شناسایی و کشف استعدادهای علاقه‌مندان به حوزه فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ازجمله وظایف دولت به شمار می‌رود.
وی بابیان اینکه پس از کشف استعداد، پرورش و نخبه پروری اهمیت پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: فراهم شدن زیرساخت‌ها و تجهیزات لازم به منظور انجام مطالعات و گسترش تحقیقات توسط علاقه‌مندان به حوزه سلول‌های بنیادی ازجمله وظایف نهادهای حاکمیتی است که نقش دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان متولی اصلی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
در آینده علوم پزشکی با سلول‌های بنیادی تحولات شگرفی را تجربه خواهد کرد
دکتر کشمیری افزود: آینده روشن و پر از امید پزشکی بازساختی به منظور درمان بیماری‌های صعب‌العلاج و نقش آن در ایجاد تحولات شگرف علوم پزشکی نشان از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای علم نوظهور دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: برگزاری این رویداد علمی برای سومین سال متوالی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نشان از همت والا و تلاش بی‌وقفه همکارانم در شورای سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی استان و همراهی دانشجویان و اساتید علاقه‌مند در این حوزه است.
سومین مدرسه زمستانی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و نخستین مدرسه زمستانی فناوری‌های نوین پزشکی از ۴ اسفندماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آغازشده است، این رویداد تا ۸ اسفندماه ادامه دارد.

انتهای پیام/ م.پ-۱۰۲۵

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
افتتاحیه     مدرسه.زمستانی     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   5 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >