معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی زمینه‌ساز تحول در اقتصاد پزشکی هستند

5 اسفند 1397
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: سلول‌های بنیادی یکی از شاخه‌هایی است که می‌تواند اقتصاد پزشکی را متحول کند.

دکتر غلامرضا خمیسی پور افزود: با توجه به‌ضرورت و اهمیت سلول‌های بنیادی و نقش آن در درمان بیماری‌ها شاهد گسترش حجم سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه سلول‌های بنیادی حتی در کشورهای کوچک حاشیه خلیج‌فارس هستیم.
دکتر خمیسی پور افزود: گسترش مراکز سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی موجب درمان بسیاری از بیماری‌های لاعلاج و صعب‌العلاج خواهد شد.
وی با اشاره به تأثیر پزشکی بازساختی در صرفه‌جویی‌های اقتصادی حوزه علوم پزشکی گفت: آشنایی دانش آموزان و دانشجویان بافرهنگ استفاده و کاربرد سلول‌های بنیادی در درمان بیماری‌ها نقش بسزایی در ارتقاء جایگاه علمی کشور دارد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: اخلاق پزشکی همواره از جایگاه والایی برخوردار است و فرهنگ استفاده از سلول‌های بنیادی توسط دانشجویان و نخبگان ما نیز در پیشبرد اهداف پزشکی بازساختی از اهمیت بالایی برخوردار است.
دکتر خمیسی پور تصریح کرد: امیدواریم با انجام حمایت‌های لازم از ایده‌ها و طرح‌های دانشجویان و علاقه‌مندان سلول‌های بنیادی و فناوری‌های نوین پزشکی شاهد معرفی محققان برتر در چهارمین سال مدرسه زمستانی باشیم.
سومین مدرسه زمستانه فناوری‌های سلول‌های بنیادی و اولین مدرسه زمستانه فناوری‌های نوین پزشکی با استقبال اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان به این حوزه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حال برگزاری است و تا هشتم اسفندماه ادامه دارد.
انتهای پیام/ م.پ-1025

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
افتتاحیه     مدرسه.زمستانی     معاون.تحقیقات     دکتر.غلامرضا.خمیسی‌پور        

تاریخ بروز رسانی:   5 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >