معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
گسترش ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق صعب‌العبور دشتستان از اولویت‌های دانشگاه است

7 اسفند 1397
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: گسترش ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق صعب‌العبور بخش ارم دشتستان از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی می‌باشد.

دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان در بازدید از روستای باغتاج از توابع بخش ارم شهرستان دشتستان اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ارائه خدمات به بیماران، تأمین سلامت و بهداشت عمومی را در دورافتاده‌ترین نقاط شهرستان را پیگیری و آن را به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی برای خود برمی‌شمارد.
وی افزود: تسهیل دسترسی مردم مناطق صعب‌العبور شهرستان در بخش ارم به خدمات بهداشتی و درمانی از سیاست‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در طی این سال‌ها بوده که با اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت تلاش کردیم در این روستا نیز خدمات بهداشتی درمانی مورد رضایت مردم ارائه شود.
دکتر خواجه ئیان تصریح کرد: با توجه به صعب‌العبور بودن این روستا، مردم به پزشک و دندان‌پزشک دسترسی ندارند اما خدمات اولیه با حضور بهورز خانه بهداشت باغتاج به مردم این روستا ارائه می‌شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به دستاوردهای مثبت طرح تحول سلامت با برنامه‌ریزی‌های منظم، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در قالب برنامه‌های دهگردشی به مردم این روستا به صورت ماهیانه در دستور کار شبکه بهداشت و درمان دشتستان قرار می‌گیرد که در برنامه دهگردشی تیم سلامت، خدماتی شامل معاینه پزشک، اندازه‌گیری فشارخون، مراقبت مادران و توزیع دارو و اقلام بهداشتی به صورت رایگان، به ساکنان این روستا ارائه می‌کند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تجهیز و افتتاح خانه بهداشت باغتاج در هفته سلامت سال ۹۸ خبر داد.
دکتر خواجه ئیان همچنین در جمع دهیار و اعضای شورای روستای باغتاج قول مساعد داد که مشکلات آب شرب این روستا به صورت ویژه بررسی شود و بازرسان بهداشت محیط با نمونه‌برداری میکروبی آب و با آموزش و آگاهی دادن به مردم در خصوص سلامت آب شرب، سلامت مردم این منطقه را تضمین نمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز با توجه به اهمیت ارتقای شاخص‌های بهداشتی اظهار داشت: باهمت نیروهای ستادی، محیطی، کارشناسان، بهورزان و پزشکان شاهد بهبود شاخص‌های بهداشتی منطقه هستیم و امیدواریم و تلاش می‌کنیم تا با برنامه‌ریزی‌های منظم، شاخص‌های بهداشتی شهرستان به مطلوب‌ترین حد ممکن برسد.
مهندس ماریا خویش‌دوست تصریح کرد: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در قالب دهگردشی به صورت هفتگی در تمام مناطق شهرستان انجام می‌گیرد و مردم در دورترین و صعب‌العبورترین مناطق شهرستان از خدمات بهداشتی و درمانی بهره‌مند می‌باشند.
وی بیان کرد: احداث این خانه بهداشت در منطقه صعب العبور و با دسترسی سخت نشانه تلاش دانشگاه برای برخورداری همه مردم استان به خدمات اولیه بهداشتی و سلامت است.

انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بازدید     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
روستای.باغان    

تاریخ بروز رسانی:   7 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >