سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
نیاز به بالا رفتن سواد سلامت در بین مردان احساس می‌شود

8 اسفند 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: با توجه به مخاطرات عدیده‌ای که سلامت مردان را به خطر می‌اندازند نیاز به بالا رفتن سواد سلامت در بین مردان احساس می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس افزود: چاقی، اضافه‌وزن، اعتیاد، چربی خون و فشارخون پنج علتی است که در کنار حوادث ترافیکی سلامت مردان را به خطر می‌اندازد.
وی ادامه داد: در طرح تحول سلامت برنامه‌ها و پایش‌های خوب و مطلوبی برای ارزیابی و کمک به بالا رفتن سواد سلامت و سلامتی مردان اندیشیده شده است که از آن جمله می‌توان به ارزیابی نمایه توده بدنی، مصرف دخانیات، انواع بیماری‌ها، رژیم غذایی و آموزش بهداشت اشاره کرد.
مقدس تصریح کرد: مردان اگر می‌خواهند سلامت جسمی و روحی خود را از دست ندهند باید برنامه‌ریزی دقیقی بر اساس داده‌های علمی در رابطه با مخاطرات و موانعی که سلامتی آن‌ها را تهدید می‌کند داشته باشند و در جهت کسب اطلاعات مربوط به‌سلامتی از منابع معتبر (کارکنان خدمات سلامت، کتب و سایر رسانه‌های معتبر) بهره ببرند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان خاطرنشان کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که مردان با دریافت اطلاعات و آگاهی لازم به‌سوی اصلاح سبک زندگی و اصلاح الگوی تغذیه جهت‌گیری کنند که در این میان می‌توان بر نقش پررنگ محیط‌های حامی سلامت تأکید نمود.
شعار هفته سلامت مردان در سال ۹۷ «مردان فعال‌تر، مردان سالم‌تر» نام‌گذاری شده است.


انتهای پیام/ ن.ا 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سلامت.مردان     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >