رییس شبکه بهداشت و درمان کنگان خبر داد:
اجرای مانور طرح بسیج سلامت نوروزی از ۲۰ اسفندماه در شهرستان کنگان

20 اسفند 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: طرح بسیج سلامت نوروزی هم‌زمان با سراسر کشور از ۲۰ اسفندماه سال جاری آغاز و تا ۲۰ فروردین‌ماه ۹۸ در شهرستان ادامه دارد.

مهندس خلیل جوکار افزود: بازرسان بهداشت محیط آمادگی کامل در راستای مهیاکردن شرایط مناسب بهداشتی و پیشگیری از عوامل تهدیدکننده سلامت مردم در این شهرستان را داشته و مراکز روستایی و شهری این شهرستان را به‌طور کامل پوشش خواهند داد.
وی تصریح کرد: برنامه بسیج سلامت نوروزی در تعطیلات نوروز نیز اجرا و مواد غذایی حساس و فسادپذیر، آب آشامیدنی، مکان‌های عمومی، پارک‌ها، هتل‌ها و کمپ‌های اسکان مسافران نوروزی نظارت و کنترل می‌شوند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: این طرح به منظور تقویت، آگاهی و ایجاد هماهنگی بین بخشی و تشدید فعالیت‌ها و نظارت بهداشتی، اماکن عمومی، سامانه تأمین آب در ایام نوروز و ارتقای آگاهی سطح مردم و کسبه اجرا می‌شود.
مهندس جوکار بیان داشت: با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی فعالیت برخی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن اقامتی تفریحی و بین راهی و سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر و در کنار جاده‌ها به‌شدت افزایش می‌یابد که نظارت بر آن‌ها بیش از پیش انجام خواهد شد.
وی اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در این ایام به صورت ویژه مسئولیت نظارت، بازرسی و تأمین شرایط بهداشتی در راستای ارتقای سطح سلامت و پیشگیری از بروز اپیدمی‌های منتقله از آب و غذا را بر عهده دارد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان یادآور شد: کلیه بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان کنگان با خودروهای یکسان و با برچسب بهداشت ۱۹۰ و لباس فرم‌های بازرسی در این برنامه شرکت کردند.
این مانور با همکاری فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان، اداره استاندارد، آبفا، آبفار، اتاق اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت، اورژانس ۱۱۵ شهرستان و شبکه دامپزشکی برگزار شد.
 

انتهای پیام/ م.س/۳۰۷۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بسیج.سلامت.نوروزی     مهندس.خلیل.جوکار     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   20 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >