رییس سازمان اورژانس 115 بوشهر خبر داد:
آموزش پیشگیری از حوادث چهارشنبه‌سوری به 6000 نفر/گزارش تصویری

26 اسفند 1397
رییس سازمان اورژانس 115 بوشهر اظهار کرد: شش هزار نفر عموم مردم اعم از دانش آموزان مقطع پیش‌دبستانی تا پیش‌دانشگاهی، نمازگزاران در مساجد، حسینیه‌ها و مردم در پارک‌ها از آموزش‌های اورژانس 115 جهت پیشگیری از حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال بهره بردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس 115 بوشهر؛ دکتر عبدالرحیم دادجو بیان کرد: آموزش‌های اورژانس شامل تهیه و توزیع ده هزار پمفلت در سطح استان و تهیه بنر شامل نکات مهم پیشگیری از حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال است که از اول اسفند شروع و تاکنون ادامه دارد.
وی افزود: هرگونه بی‌توجهی به نکات ایمنی و سهل‌انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه‌سوری می‌تواند زیان‌های جانی و مالی سنگین و غیرقابل جبرانی را در حوادث چهارشنبه‌سوری به دنبال داشته باشد؛ حادثه برای هرکسی اتفاق میفتد، در برخی حوادث، افرادی کشته‌شده یا به‌شدت آسیب می‌بینند اما از بروز اغلب حوادث از جمله حوادث چهارشنبه‌سوری می‌توان جلوگیری کرد.
در همین راستا یک همیار 6 ساله به نام اهورا جمالی نیز به آموزش پیشگیری از حوادث چهارشنبه‌سوری مقطع سنی خود در مدرسه بچه‌های ایران پرداخت.
نکات مهم پیشگیری از حوادث چهارشنبه‌سوری
باید به بچه‌ها آموزش داد که آن‌ها در مقابل مواد محترقه و منفجره و آتش‌بازی آسیب‌پذیر هستند؛ آموزش آسیب‌پذیری در مقابل خطرات مذکور، از اهمیت خاصی برخوردار است.
از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش‌بازی به خصوص در منزل، زیرزمین، محل کار و … جداً جلوگیری کنید. از حمل مواد محترقه و آتش‌گیر و انفجاری حتی به مقادیر بسیار کم، در جیب لباس و کیف جداً خودداری کنید.
همیشه در مواقع آتش‌بازی جهت اطفای حریق، آب، کپسول اطفاء حریق و حتی‌الامکان جعبه کمک‌های اولیه در دسترس باشد. مواد آتش‌بازی (منفجره و محترقه) را به طرف افراد دیگر پرت نکنید. هیچ‌گاه مواد آتش‌بازی (منفجره و محترقه) را در ظروف شیشه‌ای یا فلزی قرار ندهید، زیرا در صورت انفجار ذرات شیشه یا فلز، به اطراف پرتاپ شده و سبب صدمات و خطرات جانی خواهد شد.
هیچ‌گاه از الکل برای آتش‌گیری مواد استفاده نکنید. از آتش زدن لاستیک، هیزم، کارتن خالی و امثال آنچه در واحدهای مسکونی و چه در معابر، کوچه و خیابان خودداری نمایید. از پرتاب مواد آتش‌زا مانند فشفشه و موشک بر روی درخت‌ها، بام و بالکن منازل که از عوامل عمده بروز آتش‌سوزی است جداً خودداری کنید.
از ریختن مواد سریع الاشتعال مانند نفت، بنزین و غیره بر روی مواد آتش‌گیر جداً خودداری شود. از قرار دادن ظروف تحت فشار از جمله کپسول، اسپری، حشره‌کش‌ها و غیره بر روی آتش خودداری شود. از سوزاندن وسایلی چون کپسول گاز، لاستیک و آمپول و استفاده از مواد آتش‌زا نظیر بنزین، الکل، کاربیت و مانند آن جداً خودداری نمایید.
از برپایی آتش در معابر باریک و در نزدیکی پست‌های برق یا ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز و پارکینگ‌های عمومی پرهیز کنید.
از برپایی آتش‌های حجیم و غیرقابل‌مهار خودداری کنید. استفاده از مواد آتش‌بازی هرگز به‌طور کامل ایمن نیست، حتی در صورتی که مراقبت کامل صورت گیرد.
حوادث نه‌تنها ممکن است برای کسانی که از آن استفاده می‌کنند به وجود آید، بلکه برای کسانی که این مواد را درست می‌کنند نیز ممکن است اتفاق بیفتد. پس از مکان‌هایی که از مواد محترقه در آن استفاده می‌شود دوری کنید.
در صورت بروز هرگونه حریق و یا حادثه ضمن حفظ خونسردی در اسرع وقت با شماره تلفن ۱۱۵ سازمان اورژانس و ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی تماس گرفته و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهید.

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سازمان.اورژانس.115     چهارشنبه‌سوری     آموزش     پیشگیری     حوادث     دکتر.عبدالرحیم.دادجو    

تاریخ بروز رسانی:   26 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >