معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
اجرای طرح سلامت نوروزی در استان بوشهر توسط گروه سلامت محیط و کار

28 اسفند 1397
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: طرح سلامت نوروزی با اولویت نظارت بر مراکز و اماکن حساس و نظارت بر سامانه‌های آب‌رسانی، از ۲۰ اسفندماه سال جاری لغایت ۲۰ فروردین‌ماه سال ۹۸ در سراسر استان اجرا می‌شود.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان افزود: طرح سلامت نوروزی با حضور فعال بازرسین بهداشت محیط مجهز به تجهیزات پرتابل سنجش و نمونه‌برداری از آب، مواد غذایی و سطوح از ۸ صبح تا ۸ شب در ساعت‌های اداری و غیر اداری و در صورت نیاز تا ساعت ۲۴ هر شب در سراسر استان اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: نظارت و بازرسی بهداشتی از کلیه مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی با اولویت مراکز حساس در ایام مذکور از جمله مراکز بین راهی، سلف‌سرویس، رستوران، رستوران سنتی، چلوکبابی، سفره‌خانه، آشپزخانه مرکزی، کبابی، اغذیه فروشی، عمده‌فروشی‌ها، میادین میوه و تره‌بار، مراکز تولید، عرضه و سرو شیرینی (قنادی و کارگاه تولید شیرینی)، فروشگاه آجیل، خشکبار و نانوایی‌ها، مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی و نظایر آن انجام خواهد شد.
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان بیان کرد: نظارت و بازرسی‌های بهداشتی با تأکید بر رعایت بهداشت فردی، ابزار کار، بهداشت و سلامت مواد غذایی و بهداشت ساختمان، آب مصرفی، دفع صحیح پسماند و فاضلاب، کنترل دخانیات و نظافت عمومی محل انجام می‌شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: در این طرح تعداد ۱۳۷ نفر از بازرسین بهداشت حضور دارند و تأکید می‌شود که شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی می‌توانند موضوع را از طریق سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت با شماره ۱۹۰ پیگیری نمایند.

انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
معاون.بهداشتی.دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان     نظارت.اماکن.حساس     ستاد.سلامت.نوروزی    

تاریخ بروز رسانی:   28 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >