از ابتدای اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی:
صدور بیش از 200 اخطار بهداشتی به صنوف متخلف در دیّر

6 فروردين 1398
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: از ابتدای اجرای طرح بسیج سلامت نورزی در شهرستان دیّر تاکنون 208 فقره اخطار بهداشتی به صنوفی که اصول و مقرارت بهداشتی رعایت نمی‌کردند، صادر شده است.

حسین ناظمیان‌پور در جمع خبرنگاران گفت: واحد بهداشت محیط از واحدهای پرتلاش و تاثیرگذار بر سلامت جامعه است و خوشبختانه با فعالیت‌های انجام شده موفقیت‌های خوبی نیز در زمینه ارتقا شاخص‌های بهداشت محیط در شهرستان دیّر حاصل شده است.
وی به اهمیت نظارت و بازرسی در ایام نوروز اشاره و تصریح کرد : از ابتدای اجرای طرح بسیج سلامت نورزی در شهرستان دیّر تاکنون 208 فقره اخطار بهداشتی به صنوفی که اصول و مقرارت بهداشتی رعایت نمی‌کردند، صادر شده است.
تشکیل شش تیم نظارتی بهداشت محیط در ایام نوروز
وی افزود: شش تیم نظارت و بازرسی بهداشت محيط در قالب طرح بسيج سلامت نوروزي از 20  اسفند تا پایان تعطیلات نوروزی در کليه ايام هفته حتي روزهاي تعطيل در دو نوبت صبح و بعدازظهر ، کار پایش و نظارت بر واحدهای تهیه و توزیع مواد غذایی ، اماکن عمومی و محل‌های اسکان مهمانان نوروزی ، مراکز خدمات جامع سلامت ، مطب‌های خصوصی ، کلینیک‌های شبانه‌روزی  و داروخانه‌ها بر عهده دارند .
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به یکی از برنامه‌ها مهم سلامت نوروزی گفت: علاوه بر نظارت‌های ادارات آبفا و آبفار بر کیفیت آب آشامیدنی، شبکه بهداشت و درمان  نیز بر بهداشت و کیفیت آب شرب نظارت دارد.
وی افزود: نظارت بر سلامت آب شرب شهروندان و مسافران در ایام نوروز  با جدیت هرچه بیشتر صورت می‌گیرد و ضمن کلرسنجی روزانه ، نمونه برداری میکروبی و شیمیایی آب نیز در دستور کار قرار دارد.
انجام بیش از هزار و 880 مورد کلرسنجی آب
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: از زمان اجرای برنامه سلامت نوروزی تا کنون بیش از هزار و 880 مورد کلرسنجی از آب مصرفی در شهرستان دیر انجام و نتایج آن به ادارات آبفا و آبفار اعلام شده است.
وی افزود: در همین مدت 69 نمونه میکروبی و  شیمیایی آب نیز توسط همکاران بهداشت محیط از آب مصرفی شهرستان دیر نمونه‌گیری و آزمایش شده است.
ناظمیان‌پور با تاکید بر سلامت مواد غذایی خاطرنشان کرد: جمع‌آوری 58 کیلوگرم موادغذایی غیربهداشتی و تاریخ گذشته ، انجام 28 مورد نمونه‌برداری مواد غذایی و انجام 248 مورد آزمایش با استفاده از تجهیزات پرتال نیز در همین مدت توسط همکاران بهداشت محیط انجام شده است.
وی از شهروندان و مسافران نوروزی درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشت با سامانه 190 تماس بگیرند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیگیری و برابر مقررات با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.
انتهای پیام/ ح.ن- 3050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بسیج.سلامت.نوروزی     حسین.ناظمیان‌پور     معاون.بهداشتی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   6 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >