از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی؛
انجام بیش از ۷۰۰ مورد بازرسی از صنوف و مراکز حساس در شهرستان عسلویه

9 فروردين 1398
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تاکنون بیش از ۷۰۰ مورد بازرسی از صنوف و مراکز حساس در شهرستان عسلویه انجام‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جاسم زارعی افزود: با اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تاکنون بیش از ۷۰۰ مورد بازرسی از صنوف و مراکز مشمول طرح در شهرستان عسلویه شامل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شامل رستوران‌ها، چلوکبابی‌ها، سفره‌خانه‌ها، ساندویچی، فست‌فودی‌ها و اماکن عمومی شامل آرایشگاه‌ها، هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، مراکز اسکان نوروزی، مساجد، پارک‌ها و همچنین آب‌شیرین‌کن‌ها صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی اکیپ‌های بازرسی بهداشت محیط در طول ایام این طرح که از ۲۰ اسفندماه سال گذشته شروع‌شده و تا ۲۰ فروردین سال جاری ادامه خواهد داشت در آمادگی کامل هستند.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: نظارت بهداشتی محیط به منظور آسایش و رفاه حال شهروندان و مسافران نوروزی مهم‌ترین موارد در بحث نظارتی شبکه بهداشت و درمان است.
وی بیان کرد: اکیپ‌های بازرسی و نظارت واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در قالب ۵ تیم به صورت شبانه‌روزی باهدف حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی در این ایام فعال می‌باشند.
جاسم زارعی بابیان اینکه هرساله با نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروزی فعالیت برخی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن اقامتی تفریحی و بین راهی، سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر و در کنار جاده‌ها و ... به‌شدت افزایش می‌یابند، تصریح کرد: در این ایام به صورت ویژه مسئولیت نظارت، بازرسی جهت تأمین شرایط بهداشتی در راستای ارتقای سطح سلامت و پیشگیری از بروز اپیدمی‌های منتقله از آب و غذا را بر عهده‌دارند که جهت تحقق این هدف همکاری بیش از پیش شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، نیروی انتظامی، دادستانی و دادگستری می‌طلبد.
وی در ادامه گفت: در اجرای نظارت و بازرسی با متخلفین حوزه بهداشتی و درمان شهرستان عسلویه نیز اقدامات قانونی صورت گرفته است و در این راستا بیش از ۸۳ مورد اخطاریه بهداشتی صادر و نزدیک به ۳۲۰ کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل‌مصرف نیز جمع‌آوری و معدوم شده است.
زارعی بیان کرد: در خصوص حصول اطمینان از سلامت مواد غذایی عرضه‌شده از ابتدای طرح تا ۷ فروردین‌ماه، بیش از ۳۸ مورد نمونه‌برداری و آزمایش صورت گرفته، نزدیک به یک هزار موردسنجش کیفیت و مطلوبیت مواد غذایی با تجهیزات پرتابل انجام‌شده است و به موازات عملکرد نظارتی بهداشت محیط بر وضعیت بهداشتی آب شرب بیش از ۳۰ مورد نمونه‌برداری میکروبی و بیش از ۳۵۰ مورد کلر سنجی نیز صورت گرفته است.
مراکز خدمات جامع سلامت و تیم‌های سلامت به صورت فعال در ایام نوروز حضور دارند
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه ضمن اشاره به تشکیل کمیته‌های بیماری‌های واگیردار، مبارزه با بیماری‌های، زنجیره سرما، واکسیناسیون و گروه واکنش سریع در صورت رخدادهای خاص، در تعطیلات نوروز تصریح کرد: مراکز خدمات جامع سلامت و تیم‌های سلامت نیز به صورت فعال در ایام نوروز حضور دارند و در این راستا بیش از ۷۰۰ مورد ویزیت پزشک،۱۴۴ مورد مراجعه به آزمایشگاه، ۲۵۰ مورد تزریقات و واکسیناسیون و ۴۸۰ مورد مراقبت مادر باردار و کودکان صورت گرفته است.
زارعی از توزیع پمفلت‌های اطلاع‌رسانی بهداشتی در محل‌های اسکان نوروزی و ایستگاه‌های سلامت ورودی شهرستان خبر داد و اظهار داشت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی درمانی در مراکز بهداشتی درمانی، تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی می‌توانند با سامانه رایگان ۱۹۰ در هر ساعت از شبانه‌روز تماس حاصل نمایند.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در پایان ضمن آرزوی سالی توأم با شادکامی و رونق اقتصادی که به‌تبع رونق تولید رخ خواهد داد خاطرنشان کرد: در راستای افزایش سطح سواد سلامت مردم همه به ویژه رسانه‌ها همکاری و فعالیت بیشتری داشته باشند.
انتهای پیام/ ع.م ۴۰۹۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.عسلویه     جاسم.زارعی     طرح.بسیج.سلامت.نوروزی    

تاریخ بروز رسانی:   9 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >