پلمپ یک شیرینی فروشی در شهرستان دیّر

9 فروردين 1398
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: یک واحد شیرینی فروشی در شهر آبدان، به علت تخلف بهداشتی و عدم رفع نواقصات اعلام‌شده، تعطیل شد.

حسین ناظمیان‌پور در جمع خبرنگاران گفت: کارشناسان بهداشت محیط مرکز خدمات جامع سلامت آبدان در ادامه روند نظارت و پایش‌های مستمر از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، با هدف ارتقای هرچه بیشتر سطح بهداشت و تأمین سلامت و امنیت غذایی مردم، یک واحد شیرینی‌فروشی در شهر آبدان را به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی و پس از طی مراحل قانونی پلمپ کردند.

وی تصریح کرد: این واحد صنفی، با انجام مراحل قانونی و بر اساس قانون ماده ۱۳ مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، برخلاف بازدیدهای مکرر انجام‌شده و دادن تذکرات و اخطارهای لازم، متأسفانه به دلیل بی‌اعتنایی متصدیان به تذکرات و عدم رعایت موازین بهداشتی، توسط واحد بهداشت محیط، پلمپ شد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بابیان اینکه آموزش متصدیان و کارگران، اولویت کار بازرسان بهداشت محیط است تأکید کرد: با صنوفی که باعث به مخاطره افتادن امنیت غذایی شهروندان شده و بهداشت عمومی را نادیده گیرد بدون اغماض برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به خطر شیوع بیماری‌های قابل‌انتقال از مواد غذایی در هنگام توزیع و فروش، افزود: به علت بی‌مبالاتی و سهل‌انگاری متصدیان و کارگران به آموزش‌ها و توصیه‌های کارشناسان بهداشت محیط و رعایت نکردن مسائل بهداشتی، امکان وقوع مسمومیت و بروز طغیان بیماری در بین شهروندان افزایش می‌یابد.
ناظمیان‌پور افزود: همه متصدیان و کارگران صنوف مشمول، باید دوره ویژه بهداشت عمومی را گذرانده و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنند.

وی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند.


 انتهای پیام/ ح ن- ۳۰۵۰

 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
پلمپ.شیرینی.فروشی     شهرستان.دیر     حسین.ناظمیان.پور     معاون.شبکه    

تاریخ بروز رسانی:   9 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >