پلمپ یک واحد عرضه غذای بیرون بر در شهرستان گناوه

11 فروردين 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: یک واحد عرضه غذای بیرون بر در شهر گناوه، به علت تخلف بهداشتی و عدم رفع نواقصات اعلام‌شده، تعطیل شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه، مهندس محمد بازیاری اظهار داشت: کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای در ادامه بازدید از اماکن عرضه مواد غذایی در نوروز، باهدف ارتقای هر چه بیشتر سطح بهداشت و تأمین سلامت عموم مردم، یک واحد عرضه غذای بیرون بر را به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی و شکایات مردمی، پس از طی مراحل قانونی پلمپ کردند.
وی تصریح کرد: این واحد صنفی، با انجام مراحل قانونی و بر اساس قانون ماده ۱۳ مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، پس از سه بار بازید مکرر، به دلیل عدم توجه به تذکرات کارشناسان بهداشت محیط و به خطر انداختن سلامت و امنیت غذایی مردم، توسط واحد بهداشت محیط، پلمپ شد.
مهندس بازیاری افزود: تا پایان دهم فروردین کارشناسان بهداشت محیط ۵۳۲ بازدید از اماکن عرضه مواد غذایی، بین راهی، اماکن عمومی، قهوه‌خانه‌ها و شبکه‌های آب‌رسانی انجام داده‌اند که در این میان ۱۸۴ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته کشف و معدوم شد.
وی گفت: از ابتدای سال تاکنون ۴۵ مورد اماکن متخلف به مراجع قانونی معرفی‌شده و ۲ مورد پس از طی مراحل قانونی تعطیل شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: در صورت عدم توجه عرضه‌کنندگان مواد غذایی به آموزش‌ها و تذکرات کارشناسان بهداشت محیط خطر شیوع بیماری‌های منتقله از مواد غذایی بالا می‌رود که این موارد به چالش کشیدن سلامت مردم است. لذا مردم در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند.

انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
پلمپ     شبکه.بهداشت.گناوه     محد.بازیاری     تخلف.بهداشتی    

تاریخ بروز رسانی:   11 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >