هم‌زمان با روز بعثت پیامبر اسلام (ص) صورت گرفت؛
انجام دو زایمان موفق توسط تکنسین‌های اورژانس 115 در شهرستان‌های تنگستان و دشتی

15 فروردين 1398
در روز مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) دو زایمان موفق به دست فرشتگان نجات اورژانس 115 در شهرستان‌های تنگستان و دشتی انجام شد.

مسئول اورژانس 115 تنگستان در تشریح انجام نخستین زایمان گفت: به دنبال تماس تلفنی در ساعت 12 و 14 دقیقه روز 14 فروردین‌ماه سال جاری با مرکز پیام اورژانس 115 و درخواست کمک برای مادر باردار، یک دستگاه آمبولانس مرکز اورژانس 115 شهرستان تنگستان برای انتقال این مادر باردار به محل اعلام‌شده اعزام شد.
حسین آردن گفت: این مادر باردار هنگام انتقال به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر در فاز زایمان قرار گرفت که با کمک تکنسین‌های اورژانس موفق به زایمان در آمبولانس شد.
آردن افزود: بعد از انجام اقدامات پیش بیمارستانی توسط پرسنل اورژانس 115 و پایداری وضعیت مادر و نوزاد اقدامات تخصصی مادر و نوزاد در بیمارستان سلمان فارسی صورت پذیرفت.
مسئول اورژانس 115 تنگستان خاطرنشان کرد: تکنسین‌های اعزامی در انجام این زایمان موفق آقایان مهدی بهرامی فر و امین امیر پور بودند.
مسئول اورژانس 115 شهرستان دشتی نیز در تشریح انجام دومین زایمان موفق در روز مبعث چنین گفت: پس از دریافت تماس مردمی از روستای بن بید از توابع شهرستان دشتی مبنی بر درد زایمان مادر باردار بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد.
هوشنگ اسکندری گفت: آمبولانس در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بالین مادر باردار رسید و پس از انجام اقدامات اولیه عملیات انتقال وی به بیمارستان زینبیه (س) خورموج آغاز شد.
اسکندری افزود: با شروع دردهای زایمانی نوزاد عجول این مادر 32 ساله به کمک تکنسین‌های اورژانس 115 در آمبولانس به دنیا آمد.
وی ادامه داد: پس از انجام زایمان و به‌منظور دریافت مراقبت‌های تخصصی مادر و نوزاد در صحت و سلامت به بیمارستان زینبیه (س) منتقل شدند.
هوشنگ اسکندری تصریح کرد: آقایان سروش جعفری و محمدرضا صابر آزاد دو فرشته نجات در این عملیات بودند.
گفتنی است با انجام این عملیات موفق تعداد زایمان‌های موفق اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر در طرح امداد نوروزی به عدد ۳ رسید.


انتهای پیام/ زن- ۵۰۰۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
امداد.نوروزی     بسیج.سلامت.نوروزی     نوروز98     اورژانس115     تولد     زایمان    
   

تاریخ بروز رسانی:   15 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >