رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان:
مراقبت‌های بهداشتی و درمانی اولیه برای حجاج شهرستان کنگان انجام شد

17 فروردين 1398
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: مراقبت‌های بهداشتی و درمانی اولیه برای حجاج و کاروان حج تمتع (۱۶۰۰۹ بقیع کنگان) توسط مرکز خدمات جامع سلامت قدس شهرستان کنگان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، مهندس خلیل جوکار عنوان داشت: تمام تلاش دست‌اندرکاران سلامت در راستای حفظ سلامت حجاج، آموزش بهداشت فردی جهت پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی و تنفسی است.
وی اظهار داشت: تمام تلاش دست‌اندرکاران سلامت در راستای حفظ سلامت حجاج، آموزش بهداشت فردی جهت پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی و تنفسی است که این موضوع از زمان اعزام و تا پایان برگشت زائران از خانه خدا انجام خواهد شد.
مهندس خلیل جوکار خاطرنشان کرد: همه‌ساله با حضور بسیاری از کشورها در مراسم حج، امکان بروز بیماری‌های واگیردار وجود دارد، بنابراین علاوه بر آمادگی تیم پزشکی در درمان حجاج، تمامی اقدامات لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری‌ها در بدو ورود حجاج به کشور در نظر گرفته می‌شود و تمام تلاش ما در راستای حفظ سلامت حجاج، آموزش بهداشت فردی جهت پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری‌های عفونی و تنفسی است.
وی افزود: در این راستا انجام فعالیت‌های مستمر بهداشتی، خدمات ویزیت سرپایی، تزریقات، پانسمان، نوار قلب، فشارخون انجام آزمایشات و ارجاع آنان به متخصص قلب و اعصاب روان، داخلی، کلیه و مجاری ادرار در صورت داشتن مشکل توسط پزشک برای ۸۵ نفر خدمات ارائه شد.
رئیس شبکه بهداشت و  درمان شهرستان  کنگان گفت: ضمن آرزوی سفری خوش برای زائرین شهرستان کنگان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نکات مطرح‌شده از سوی پزشک و کارشناسان، می‌تواند تا حدودی از بیمار شدن پیشگیری کرد.
انتهای پیام/ م.س-۳۰۷۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
حجاج     مهندس.خلیل.جوکار     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   17 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >