رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
طرح تحول نظام سلامت همسو با شعار امسال روز جهانی بهداشت است

19 فروردين 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: طرح تحول نظام سلامت همسو با شعار امسال روز جهانی بهداشت است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی همزمان با روز جهانی بهداشت در گفتگو با روابط عمومی این شبکه گفت: شعار امسال روز جهانی بهداشت، مراقبت‌های اولیه بهداشتی برای پوشش همگانی سلامت است و طرح تحول نظام سلامت که با هدف همگانی کردن و دسترسی آسان آحاد مردم به خدمات سلامت اجرا می‌شود همسو با این شعار است.
دکتر اصغر بحرانی افزود: سیاست‌های وزارت بهداشت در زمینه پوشش همگانی سلامت در قالب دو برنامه طرح تحول نظام سلامت و بیمه روستایی و پزشک خانواده متبلور شده و در حال اجراست که در نتیجه آن احاد مردم در اقصی نقاط کشور از خدمات بهداشتی درمانی لازم بهره‌مند می‌شوند.
دکتر بحرانی به اقدامات صورت گرفته در راستای همگانی کردن سلامت در شهرستان دشتی اشاره کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف ما در مجموعه بهداشت و درمان شهرستان، دسترسی آسان مردم همه مناطق به خدمات بهداشتی درمانی است.
وی تصریح کرد: در همین راستا علاوه بر خدماتی که در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و خانه بهداشت روستایی و پایگاه‌های سلامت ارایه می‌شود، ساکنین روستاها و مناطق صعب‌العبور و دورافتاده شهرستان نیز در قالب برنامه ده گردشی از خدمات رایگان پزشکی، دارویی و مامایی برخوردار می‌شوند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی افزود: در سال 97 بالغ بر 118 هزار نفر از خدمات پزشکی و دارویی و 25 هزار نفر از خدمات مامایی در قالب 2026 فقره برنامه ده گردشی به‌صورت رایگان بهره‌مند شده‌اند.
وی گفت: هرساله در ماههای پایانی سال شهرستان دشتی میزبان جمعیت عشایری است که کلیه خدمات بهداشتی درمانی با حضور تیم‌های سلامت شبکه بهداشت و درمان در سکونتگاه‌های آنان ارایه می‌شود که در سال 97 ، 1068نفر جمعیت عشایری شهرستان از این خدمات رایگان برخوردار شده‌اند.
دکتر بحرانی افزود: در بخش سلامت دهان و دندان نیز کلینیک سیار دندانپزشکی با حضور در مناطق روستایی و عشایری شهرستان خدمات دندانپزشکی رایگان به اهالی این مناطق ارایه می‌دهند.
انتهای پیام/ م ا- کد 3040
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
روز.جهانی.بهداشت     دکتر.اصغر.بحرانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   19 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >