به مناسبت روز دندانپزشک؛
دندانپزشکان شهرستان دشتی تجلیل شدند

27 فروردين 1398
به مناسبت روز دندانپزشک در آیینی از دندانپزشکان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی تجلیل شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در این آیین گفت: خدمات زیربنایی و اساسی در حوزه سلامت دهان و دندان شهرستان در حال اجراست که این خدمات، گروه‌های هدف در اقصی نقاط شهرستان را پوشش می‌دهد.
دکتر اصغر بحرانی به اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت دهان و دندان اشاره کرد و گفت: ارایه خدمات رایگان آموزشی، پیشگیری و درمانی در مرکز خدمات جامع سلامت شهرستان به گروه‌های هدف ارایه می‌شود که نقش مهمی در ارتقای بخش سلامت دهان و دندان ایفا می‌کند.
وی افزود: دانش‌آموزان یکی از مهم‌ترین گروه‌های هدف خدمات سلامت دهان و دندان هستند و طرح‌های مهمی در این حوزه در مدارس شهرستان اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: معاینه، بیماریابی و ارجاع دانش‌آموزان نیازمند درمان به مرکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان، طرح وارنیش فلوراید تراپی و طرح دندان‌های عاری از پوسیدگی ویژه دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه سلامت دهان و دندان در مدارس است.
دکتر بحرانی اضافه کرد: کلینیک سیار دندانپزشکی با حضور در روستاها و مناطق عشایر نشین شهرستان، خدمات رایگان دندانپزشکی به گروه‌های هدف روستایی و عشایری ارایه می‌دهد که گامی مهم در جهت پوشش همگانی خدمات این حوزه است.
وی تصریح کرد: کار تجهیز مطب‌های دندانپزشکی مراکز خدمات جامع سلامت انجام شده و دندانپزشک به صورت تمام‌وقت یا پاره‌وقت در این مراکز به ارایه خدمات دندانپزشکی می‌پردازد.

انتهای پیام/ م ا- کد 3040
 
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
دندانپزشک     شهرستان.دشتی     شبکه.بهداشت.درمان.دشتی     روز.دندانپزشک     تجلیل    

تاریخ بروز رسانی:   27 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >