دومین مرحله وارنیش فلوراید تراپی برای بیش از ۸ هزار دانش‌آموز تنگستانی انجام می‌شود

27 فروردين 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در راستای برنامه‌های سلامت دهان و دندان دانش آموزان مقطع ابتدایی، دومین مرحله وارنیش فلوراید تراپی برای ۸ هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز تنگستانی انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان مهندس عادل مقدس افزود: با توجه به اینکه بیماری پوسیدگی دندان شایع‌ترین بیماری مزمن دوران کودکی و نوجوانی به شمار می‌رود و در اقشار مختلف جامعه با هر نژاد و رده اجتماعی دیده می‌شود، لزوم انجام وارنیش فلوراید تراپی برای آنان از اهمیت خاصی جهت جلوگیری از پوسیدگی دندان برخوردار است.
وی تصریح کرد: وارنیش فلوراید تراپی در واقع نوعی پوشش حفاظتی است که بر روی دندان‌ها قرارگرفته و ضمن پیشگیری از ایجاد پوسیدگی از پیشرفت پوسیدگی دندان نیز جلوگیری می‌کند.
مهندس مقدس مراقبت از دندان‌ها را پس از انجام وارنیش فلوراید تراپی را مهم خواند و افزود: تا حداکثر دو ساعت پس از انجام وارنیش فلوراید تراپی به هیچ‌وجه دانش آموزان نباید آب و غذا میل کنند، و تا ۲۴ ساعت نیز اجازه استفاده از مسواک و نخ دندان را ندارند و ضمناً تا ۱۲ ساعت باید از خوردن غذاهای گرم و سفت اجتناب نمایند.
رییس شبکه بداشت و درمان تنگستان ادامه داد: سلامت دهان و دندان نقش به سزایی در کیفیت زندگی افراد دارد و اگر دندان‌ها تحت هر شرایطی دچار آسیب شود بر زیبایی فردی، تغذیه و سلامت جسمی آنان تأثیر مستقیم خواهد گذاشت.
اولین مرحله وارنیش فلوراید تراپی در مهرماه سال ۹۷ در تنگستان انجام‌شده است.
انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
وارنیش.فلوراید     سلامت.دهان.دندان     مقطع.ابتدایی     دانش.آموزان     مرحله.دوم.طرح.وارنیش     شهرستان.تنگستان    
شبکه.بهداشت.درمان    

تاریخ بروز رسانی:   27 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >