مرحله دوم طرح وارنیش فلوراید در مدارس ابتدایی شهرستان کنگان آغاز شد

27 فروردين 1398
کارشناس دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان کنگان از آغاز مرحله دوم طرح کشوری وارنیش فلوراید در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ برای دهان و دندان دانش‌آموزان ابتدایی در تمامی مدارس مقطع ابتدایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و  درمان شهرستان کنگان، کارشناس واحد بهداشت دهان و دندان شبکه گفت: طرح وارنیش فلوراید دهان و دندان دانش‌آموزان با همکاری آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سطح کشوری برای پوشش دانش‌آموزان مقطع ابتدایی به اجرا گذاشته‌شده‌است.
صدیقه دولتی‌زاده اظهار داشت: استفاده از ماده وارنیش فلوراید روشی جدید برای جلوگیری از پوسیدگی دندان است که باعث کاهش هزینه‌های دندانپزشکی خواهد شد.
وی  افزود: جامعه هدف در این طرح ، کودکان زیر ۱۴ سال است و والدین باید هر ۶ ماه با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت از این روش برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌های کودکان خود استفاده کنند.
دولتی‌زاده تصریح کرد: پوسیدگی دندان از جمله مشکلات شایع دهان و دندان در کودکان است که استفاده از ژل فلوراید، روند پوسیدگی را متوقف می‌کند.
وی در خصوص جزئیات این طرح اظهار داشت: این طرح از سال تحصیلی 95-94 در سطح شهرستان کنگان اجرا و طی دو نوبت در فاصله زمانی ۶ ماهه برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در حال اجراست.
کارشناس دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان با بیان اینکه وارنیش فلوراید در مناطق شهری و روستایی به صورت رایگان انجام می‌شود افزود: معاینه و ارجاع به مراکز دندان‌پزشکی برای ارایه خدمات دندان‌پزشکی نیز در این زمینه صورت می‌گیرد.


انتهای پیام/ م.س-3070


کلمات کلیدی:
طرح.عاری.از.پوسیدگی.دندان.کودکان     طرح.وارنیش.فلوراید     مقطع.ابتدایی     سلامت.دهان.دندان     دانش.آموزان     شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   27 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >