در بسته‌های طرح تحول سلامت به جوانان توجه ویژه شده است

31 فروردين 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: توجه به‌سلامت جسم و روان جوانان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های طرح تحول سلامت است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه مهندس محمد بازیاری گفت: 28 فروردین مصادف با یازده شعبان تولد حضرت علی‌اکبر(ع) به‌عنوان روز ملی جوان نام‌گذاری شده است و ازآنجایی‌که جوانان سرمایه‌های عظیمی برای هر کشوری هستند، وزارت بهداشت برنامه‌های زیادی را در قالب طرح تحول سلامت به جوانان اختصاص داده است.
مهندس بازیاری با اشاره به شعار امسال هفته جوان با عنوان"من ارزشمندم" افزود: هدف از برگزاری روز ملی و هفته سلامت جوانان حساس سازی اجتماعی و معطوف کردن توجه گروه سنی جوان به امر سلامت خود در حیطه‌های جسمی، روانی و اجتماعی است.
وی تصریح کرد: آگاه‌سازی اجتماعی درباره ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت توسط مقام معظم رهبری و اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها در مورد سلامت جسمی روانی و اجتماعی جوانان و چگونگی دریافت خدمات  از دیگر وظایف ما در حوزه بهداشت و درمان شهرستان گناوه است.
بازیاری با اشاره به برنامه‌های تدوین‌شده در قالب طرح تحول سلامت برای جوانان خاطرنشان کرد: در صورت استقبال قشر جوان از برنامه‌های متنوع طرح تحول سلامت، می‌توان از بروز بسیاری از مشکلات اجتماعی مانند اعتیاد، افسردگی و  حتی بیماری‌های جسمی مانند سکته قلبی، فشارخون و بیماری‌های ناشی از رفتارهای پرخطر جلوگیری کرد.
مراقبت‌های سلامت در مراکز جامع سلامت به‌صورت رایگان ارائه می‌شود
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه به جوانان توصیه کرد: کلیه مراقبت‌های بهداشتی و ارزیابی سلامت جوانان ازنظر بیماری‌های فشارخون، واکسیناسیون، آسم، تن‌سنجی و تغذیه، سلامت دهان و دندان، بیماری‌های عفونی مانند سل و هپاتیت، سلامت اجتماعی و سلامت روان و سوءمصرف مواد و مصرف دخانیات به‌صورت رایگان در مراکز جامع سلامت شهرستان توسط مراقبین سلامت، کارشناسان روان و تغذیه انجام می‌شود لذا جهت دریافت خدمات بهداشتی و تشکیل پرونده الکترونیک به مراکز خدمات جامع سلامت محله خود مراجعه کنند.

انتهای پیام/ ک.آ- 3080
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.گناوه     طرح.تحول.سلامت     سلامت.جسم.روان     جوانان        

تاریخ بروز رسانی:   31 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >