رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
مهم‌ترین راه برای افزایش سطح سواد سلامت جامعه، آموزش است

31 فروردين 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه شهر جم گفت: آموزش، مهم‌ترین و تأثیرگذارترین راه برای افزایش سطح سواد سلامت و ارتقاء سطح سلامتی جامعه است.

احمد قاسمی اظهار داشت: بیماری‌های غیر واگیر در کشور در حال افزایش است و عوامل متعددی در این افزایش تأثیرگذار هستند که از تغذیه نامناسب می‌توان به‌عنوان یکی از عوامل شاخص و تأثیرگذار نام برد.
وی با اشاره به نقش آموزش در افزایش سطح سواد سلامت به‌منظور کنترل تالاسمی در شهرستان جم افزود: با تکیه‌بر ارائه آموزش‌های مناسب و کاربردی و آگاه‌سازی زوجین،۱۰ سال متوالی است که تولد نوزاد تالاسمی در شهرستان وجود نداشته است و این امر باید ادامه‌دار باشد.
این مقام مسئول بهداشتی بابیان اینکه عدم آموزش در سال‌های نه‌چندان دور مقاومت جامعه در مقابل انجام واکسیناسیون را به همراه داشت، تصریح کرد: با ارائه آموزش‌های لازم، در سال گذشته بیست و یک هزار نفر علیه بیماری‌های واگیر و غیر واگیر در شهرستان جم واکسینه شدند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم در بخش دیگری از سخنان خود در نماز جمعه شهر جم، اظهار داشت: راه‌اندازی مرکز مبارزه با بیماری‌های دهان و دندان، یکی از مزایای اجرای طرح تحول سلامت است که در این راستا در سال گذشته،پانصد میلیون ریال برای خرید مواد اولیه دندانپزشکی در رده سنی کودکان ۳ تا ۶ سال و مقطع ابتدایی هزینه شده است.
احمد قاسمی افزود: همچنین در سال گذشته با اعزام کلینیک سیار دندانپزشکی به روستاهای شهرستان، ۱۷۰۰ نفر از خدمات رایگان این کلینیک استفاده نموده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه دارو و مکمل نیز فعالیت‌های خوبی در شهرستان صورت گرفته و در سال گذشته، یک میلیارد و پانصد و پنجاه میلیون ریال به‌منظور خرید مکمل برای کودکان زیر ۶ سال و مادران باردار هزینه شده است.

انتهای پیام/ کد خبر ا-پ ۳۰۲۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.جم     خطبه.نماز.جمعه     هفته.سلامت     احمد.قاسمی    

تاریخ بروز رسانی:   31 فروردين 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >