انجام دو پرواز بالگرد اورژانس ۱۱۵ در یک روز به دشتستان برای نجات جان دو مصدوم

2 ارديبهشت 1398
رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر گفت: به‌منظور امدادرسانی به دو مصدوم در شهرستان دشتستان، در یک روز بالگرد اورژانس ۱۱۵ دو بار به این شهرستان پرواز کرد.

دکتر عبدالرحیم دادجو گفت: اولین پرواز بالگرد به دنبال امداد خواهی مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ شهرستان دشتستان و به‌منظور اعزام مصدوم ۶۰ ساله‌ای صورت گرفت.
وی در تشریح این عملیات گفت: پس از فرود بالگرد در محل اعلام‌شده، مصدوم که براثر تصادف دچار شکستگی‌های متعدد و سطح هوشیاری ۳ بود توسط تکنسین‌های آمبولانس جاده‌ای کلمه در دشتستان به بالگرد انتقال یافت تا مصدوم در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر اعزام شد.
دکتر دادجو ادامه داد: بالگرد اورژانس ۱۱۵ برای دومین بار در یک روز و به‌منظور کمک به مصدوم ۳۵ ساله‌ای به پرواز درآمد که به دلیل سقوط از ارتفاع دچار ضربه به دست، پا، ناحیه شکم و ستون فقرات شده بود.
رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ بوشهر افزود: تکنسین‌های اورژانس جاده‌ای بوشکان پس از فرود بالگرد در محل اعلام‌شده نسبت به انتقال مصدوم به بالگرد اقدام کرده و این مصدوم نیز به‌منظور دریافت خدمات درمانی تخصصی به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر انتقال یافت.
دکتر دادجو با ابراز تشکر از خدمات تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ در انجام این دو عملیات تصریح کرد: با استقرار بالگرد اورژانس ۱۱۵ خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در استان بوشهر از کیفیت مطلوب‌تری برخوردار شده است.
تیم فوریت‌های پزشکی در این دو عملیات نجات متشکل از مهران عباسی، وحید کشاورز، خدا رحم نوید کیا و تیم پروازی کاپیتان بهادری و کاپیتان رحیمی بوده است.
انتهای پیام/ زن- ۵۰۰۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
بالگرد     اورژانس     امدادرسانی     شهرستان.دشتستان     پرواز     دکتر.عبدالرحیم.دادجو    

تاریخ بروز رسانی:   2 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >