رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه خبر داد:
بانک خون در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه ایجاد می‌شود

3 ارديبهشت 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: طی رایزنی با انتقال خون استان بوشهر مقرر شد در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) مکانی برای نگهداری خون ایجاد ‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه، مهندس محمد بازیاری گفت: برای تأمین خون شمال استان بوشهر ضرورت دارد که بانک خون در گناوه فعال باشد، در این راستا با پیگیری مستمر و درخواست فرماندار مبنی بر ایجاد یک بانک خون در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) که بتواند نیاز مردم را در مواقع ضروری به‌موقع تأمین کند مقرر شد یک اتاق در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) به بانک خون اختصاص داده شود و انتقال خون استان نیز برای تأمین خون آن اعلام آمادگی کرد.
وی افزود: در حال حاضر مرکز انتقال خون گناوه دارای فضای فیزیکی لازم نیست و تلاش برای بزرگ‌تر کردن فضای مرکز انتقال خون گناوه در دستور کار است، همچنین خرید تجهیزات موردنیاز با همکاری شبکه بهداشت و درمان گناوه و سازمان انتقال خون استان تأمین خواهد شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه با بیان اینکه در حال حاضر مشکل ما انتقال خون در ساعات اولیه اهدا خون توسط مردم به مرکز استان جهت تهیه فرآورده‌های خونی است، گفت: از خون تازه می‌توان چهار فرآورده خونی گلبول قرمز، پلاسما، پلاکت، کرایوپره تولید می‌شود که در حال حاضر از خون ارسالی از گناوه فقط گلبول قرمز تولید می‌شود.
مرکز انتقال خون واقع در شهرستان گناوه، تنها مرکز انتقال خون در شمال استان توسط فرماندار و سرپرست انتقال خون استان بوشهر بازدید شد.

انتهای پیام/ ک.آ- ۸۰۳۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.گناوه     بیمارستان.امیرالمومنین.گناوه     محمد.بازیاری     انتقال.خون.استان.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   3 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >