عرضه کیسه‌های پلاستیکی در نانوایی‌های شهر آبپخش ممنوع شد

4 ارديبهشت 1398
شورای اسلامی شهر آبپخش در راستای اعتلای شاخصه‌های سلامت شهروندان، کیسه‌های نایلونی را حذف و کیسه‌های پارچه‌ای را جایگزین کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در مراسم نمادینی با حضور در نانوایی‌های شهر آبپخش، ضمن توزیع کیسه پارچه‌ای به مشتریان نانوایی، با اشاره به اثرات سوء محیط زیستی و بهداشتی عرضه نان تازه در کیسه‌های پلاستیکی گفت: این کیسه‌ها، مواد شیمیایی هستند که وقتی به جسم داغ برخورد می‌کنند تمام مولکول‌هایی که به صورت اتم‌ها در کنار هم قرارگرفته‌اند در کوتاه‌ترین زمان ممکن آزاد و وارد نان می‌شوند.
ماریا خویش دوست افزود: استفاده از این نان باعث بدخیمی‌ها و عوارض گوارشی می‌شود و به‌مرورزمان ممکن است سبب ابتلا ما به انواع سرطان‌ها به ویژه سرطان دستگاه گوارش شوند.
وی تصریح کرد: شورای اسلامی شهر آبپخش و همکاری کمیسیون‌های محیط‌زیست این شهر، برای استفاده کمتر از کیسه‌های پلاستیکی و آموزش روش‌های جایگزین برای آن‌ها مانند سبدهای خرید یا کیسه‌های پارچه‌ای، می‌توانند به مصرف کمتر این مواد کمک کرده و فرهنگ‌سازی کند.
رییس اداره محیط‌زیست شهرستان دشتستان نیز در جمع شهروندان آبپخشی بر حذف کیسه‌های پلاستیکی از سبد مصرف مردم تأکید کرد و گفت: ارائه الگوی مناسب برای جایگزینی مصرف پلاستیک برای خانوارها ضروری است.
مهندس پور سالم افزود: موضوع مهم در بحث کیسه‌های پلاستیکی اثرات منفی بر ترکیب شیمیایی مواد غذایی و محصولات است و وقتی نان داغ یا غذاهای مصرفی را داخل کیسه‌ها می‌گذاریم عوامل شیمیایی روی این مواد تأثیر می‌گذارند که بارها توسط مسئولین بهداشت و درمان توضیح داده‌شده که استفاده از این پلاستیک‌ها و ظروف یک‌بار مصرف برای نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های داغ مناسب نیست و تأثیر منفی بر سلامت انسان دارد.
رییس شورای اسلامی شهر آب پخش نیز در این مراسم بیان کرد: کمیسیون محیط‌زیست، گردشگری و جذب سرمایه و کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و بانوان شورای اسلامی شهر آب پخش بعد از تشکیل جلسات مشورتی در حرکتی میدانی به سمت حذف کیسه پلاستیکی و جایگزین نمودن کیسه‌های پارچه‌ای در نانوایی‌ها رفتند.
فرخ عباسی افزود: این دو کمیسیون با محوریت و موضوع سلامت مردم در حرکتی بی‌نظیر امروز با مسؤولین محترم بخش و شهرستان به مناسبت هفته سلامت همراه شدند و در سه نانوایی شهر حضور یافتند و کیسه‌های پلاستیکی را تقدیم همشهریان نمودند.
همزمان با دومین روز از هفته سلامت و روز زمین پاک، شورای اسلامی شهر آبپخش با همکاری شبکه بهداشت و درمان دشتستان و اداره محیط‌زیست شهرستان، اقدام به جمع‌آوری کیسه‌های پلاستیکی از سطح نانوایی‌ها و جایگزینی کیسه‌های پارچه‌ای کرده است.
بخشدار آبپخش، رییس اداره آموزش و پرورش، فرماندهی مقاومت بسیج، سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت و رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان و رییس اداره محیط‌زیست شهرستان دشتستان در این حرکت نمادین حضور داشتند.
انتهای پیام/ س.غ/ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
کلیسه.پلاستیکی     ممنوع.شد     حذف     آبپخش     نانوایی     شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان    
ماریا.خویش.دوست    

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >