رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
جذب بیش از 160 میلیارد ریال توسط حوزه سلامت در شهرستان دشتی

4 ارديبهشت 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در سال ۹۷ بیش از یک‌صد و شصت میلیارد ریال اعتبار توسط حوزه سلامت شهرستان دشتی جذب گردید.

دکتر اصغر بحرانی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دشتی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال ۹۷ در بخش پروژه‌های عمرانی بهداشت و درمان گفت: در سال گذشته بالغ‌بر یک‌صد و شصت میلیارد ریال اعتبار توسط مجموعه بهداشت و درمان شهرستان دشتی جذب گردید که در بخش احداث یا بازسازی بناهای حوزه سلامت و نیز در بخش توسعه بخش‌ها و تجهیزات بیمارستانی هزینه شده است.
دکتر بحرانی افزود: در جریان سفر اخیر وزیر بهداشت به شهرستان دشتی با اخذ مجوز استخدام ۷۰ نفر در حوزه سلامت شهرستان، اختصاص 20 میلیارد ریال جهت احداث مرکز خدمات جامع سلامت زیارت و 4 میلیارد ریال جهت احداث مهمانسرای همراه بیمار در بیمارستان زینبیه (س) موافقت شد.
وی افزود: بخش‌های ICU و NICU این بیمارستان در حال احداث است و عملیات اجرایی کلینیک اعصاب و روان نیز به‌زودی آغاز خواهد شد.
مردم در اقصی نقاط شهرستان دشتی از کلیه خدمات بهداشتی بهره‌مند می‌شوند
دکتر اصغر بحرانی گفت: اطلاعات ۹۸ درصد از خانوارهای شهرستان دشتی به منظور دریافت خدمات بهداشتی در سامانه سیب ثبت‌شده است که ثبت‌نام‌شدگان می‌توانند در سراسر کشور از مزایای آن برخوردار شوند.
وی افزود: خدماتی مانند غربالگری فشارخون و دیابت، مشاوره‌های تغذیه و سلامت روان، مشاوره سلامت اجتماعی پیرامون دخانیات و الکل در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.
وی تصریح کرد: خدمات بهداشتی درمانی لازم جهت ساکنین روستاهای دورافتاده با اعزام تیم‌های سلامت شهرستان و یا کلینیک سیار دندانپزشکی به آن روستا به‌صورت رایگان به آنان ارائه می‌شود که این خدمات جمعیت عشایری شهرستان را نیز پوشش می‌دهد.
انتهای پیام/ م ا- کد ۳۰۴۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.دشتی     شورای.سلامت.امنیت.غذایی     دکتر.اصغر.بحرانی    

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >