همایش تجلیل از سفیران سلامت دانش‌آموزی در شهرستان کنگان برگزار شد

7 ارديبهشت 1398
در چهارمین روز از هفته سلامت همایش تجلیل از سفیران سلامت دانش‌آموزی در شهرستان کنگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان؛ رییس آموزش و پرورش شهرستان گفت: نقش آموزش و پرورش در حوزه سلامت دانش‌آموزی بسیار چشمگیر و حائز اهمیت بوده و حوزه سلامت در تمام مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا متوسطه فعال است.
شاکر محیسن در این آیین اظهار داشت: فعالیت‌های بسیار خوبی توسط سفیران سلامت دانش‌آموزی در مدارس شهرستان انجام‌شده که قابل تقدیر است.
وی  با بیان اینکه برای فرهنگ‌سازی باید از کودکی برنامه‌ریزی کرد افزود: اگر آموزش‌هاي لازم در ابعاد مختلف در مدارس انجام شود در آينده شاهد افراد توانمند، مبتکر، خلاق و در نتيجه داشتن جامعه‌اي پويا و توانمند خواهيم بود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: سفیران سلامت دانش‌آموزی باید به همه ابعاد سلامت توجه کنند و با برنامه‌ریزی مناسب مشارکت را در بین دانش آموزان افزایش دهند.
فاطمه آهوخوش با اشاره به اینکه شعار هفته سلامت 98 "مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی" است اضافه کرد: سفیر سلامت پل ارتباطی مدرسه و خانواده بوده و می‌توانند در زمینه ایجاد فرهنگ سلامتی در مدرسه و خانواده خود نقش اساسی داشته باشند.
در این آیین سفیران سلامت دانش‌آموزی در قالب اجرای سرودهای مختلف، نقش سفیران سلامت را بیان نموده و با اجرای نمایش‌نامه به توصیف مضامین سلامت پرداختند.
همایش تجلیل از سفیران سلامت دانش‌آموزی به‌منظور توسعه فرهنگ سلامت در جامعه با حضور 270 سفیر سلامت دانش‌آموزی و به‌منظور قدردانی از فعالان عرصه سلامت و مدارس مروج سلامت در محل اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان برگزار شد.

این همایش به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، اداره آموزش و پرورش شهرستان، مدیران و مربیان بهداشت مدارس برگزار شده و در پایان نیز به مدیران و مربیان بهداشتی مدارس برتر و سفیران سلامت هدایایی اهدا شد.
انتهای پیام/ م.س-3070
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
همایش     هفته.سلامت     شاکر.محیسن     معاون.بهداشتی     فاطمه.آهوخوش     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   7 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >