رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
همه سازمان‌ها و مردم در تأمین و ارتقای سلامت جامعه سهیم هستند

8 ارديبهشت 1398
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: سلامت یک محور کلی و عمومی است و همه ارگان‌ها، نهادها، ادارات و مردم به‌نوعی در تأمین و ارتقای سلامت جامعه سهیم هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جاسم زارعی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه شهر عسلویه افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه به عنوان متولی اصلی حوزه سلامت در شهرستان همواره در تلاش است تا با توجه به اهمیت و جایگاه کرامت انسان، هدف والای تأمین عدالت در دسترسی به خدمات را تحقق بخشد.
وی تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه همواره در تلاش است در راستای وظیفه خطیر خدمت‌رسانی به مردم از طریق پایش مؤلفه‌های تعیین‌کننده سلامت و توسعه خدمات و مراقبت‌های اولیه بهداشتی، بستر لازم را برای پوشش همگانی سلامت فراهم نماید.
زارعی بابیان اینکه هر سال در هفته سلامت به منظور حساس سازی همه متصدیان و به چالش کشیدن موضوعات مهم و حساس سلامت عمومی، عنوان و شعار خاصی انتخاب می‌شود تصریح کرد: موضوع شعار امسال مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت انتخاب‌شده است.
وی گفت: با توجه به زندگی ماشینی، جهت پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر از جمله دیابت، فشارخون، چربی خون، سکته قلبی، مغزی توصیه می‌شود که افراد روزانه ۳۰ دقیقه ورزش، تغذیه سالم، پرهیز از دخانیات و الکل و به حداقل رساندن اضطراب و استرس در برنامه روزانه خود بگنجانند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: افراد ضروری است جهت اطلاع از وضعیت سلامت خود به مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت مراجعه تا توسط کارکنان بهداشتی مربوطه مورد پایش و ارزیابی قرار بگیرند.
زارعی اظهار داشت: خدمات، آموزش‌ها و فرهنگ‌سازی خوبی در طول سال به ویژه در هفته سلامت ازجمله ارائه خدمات رایگان پزشکی، دندان‌پزشکی به گروه هدف از طریق تیم جهادگران سلامت، برپایی ایستگاه‌های سلامت (تن سنجی، مشاوره سلامت روان، تغذیه و بیماری‌ها)، همایش‌های آموزشی، پیاده‌روی و تقویت زیرساخت‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان انجام‌گرفته است.
انتهای پیام/ ع.م- ۳۰۹۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نماز.جمعه     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >