جوانان سالم و پویا از سرمایه‌های ارزشمند هر جامعه‌ای است

8 ارديبهشت 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: جوانان هر کشوری از سرمایه‌های ارزشمند آن جامعه محسوب می‌شوند و یکی از دستاوردهای مهم نظام سلامت جوانان سالم و پویا است.

محمدحسین دریسی افزود: دوران جوانی یکی از مهم‌ترین دوران زندگی هر انسانی محسوب می‌شود و یکی از مراحل مهم رشدی است و طبق تعریف، به گروه سنی 18 تا 29 سال اطلاق می‌شود.
دریسی بیان داشت : این دوران، ویژگی‌ها و نیازهای خاص خود از جمله : نیازهای جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی را دارد که تأمین این نیازها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در سلامت فردی و اجتماعی جوان تأثیر مهمی داشته و یکی از راهبردهای اساسی در راه دستیابی به هدف نهایی تأمین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه است.
وی تصریح کرد: مشارکت  جوانان در امر سلامت یکی  از مهم‌ترین راهکارهای توانمندسازی است تا بتوانند عوامل تأثیرگذار بر سلامت خود را شناسایی نمایند
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار کرد: امروزه سرمایه‌گذاری بر روی سلامت جوانان به عنوان یکی از مهم‌ترین مداخلات نظام‌های سلامت مطرح است و این گروه سنی ارزشمند از مهم‌ترین گیرندگان خدمت در نظام ارایه خدمات سلامت هستند.
محمدحسین دریسی خاطرنشان کرد: جوانان با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت و خانه بهداشت می‌توانند این خدمات را که شامل : مراقبت‌های تن‌سنجی، ارزیابی بیماری‌های قلبی عروقی و سنجش فشارخون، ارزیابی وضعیت تغذیه‌ای، بررسی بیماری‌های ریوی و عفونی، ارزیابی ژنتیک، واکسیناسیون، بررسی مشکلات دهان و دندان و همچنین ارزیابی سلامت روان است که توسط مراقبین، کارشناسان تغذیه و روان و همچنین پزشکان و دندانپزشکان انجام می‌شود، دریافت کنند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار داشت: جوانان دشتستانی با هدف مشارکت در دستیابی به سلامتی و دریافت خدمات طراحی شده و به کار بستن آنها، با مراجعه به این مراکز ضمن آگاهی از وضعیت سلامت خود می‌توانند از مشاوره‌های رایگان کارشناسان محترم این مراکز برخوردار شده و با این مشارکت، در مسیر ارتقای سلامت جامعه گام بردارند.
هم‌زمان با هفته ملی جوانان، واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با همکاری پایگاه بهداشتی جوادالائمه و مرکز خدمات جامع سلامت امام رضا (ع)، ایستگاه تن‌سنجی با انجام  تست ایدز، مراقبت‌های پزشکی، مشاوره روان و تغذیه و توزیع کتاب خود مراقبتی جوانان ویژه جذب سفیر سلامت دانشجویی برای دانشجویان دانشگاه پیام نور شهرستان دشتستان برپا کرد.
انتهای پیام/ س.غ/ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
ایستگاه.سلامت     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >