رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
تمامی افراد باید به خدمات اولیه بهداشتی دسترسی داشته باشند

9 ارديبهشت 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: تمامی افراد، حتی در دوردست‌ترین نقاط روستایی شهرستان باید به خدمات اولیه بهداشتی، دسترسی داشته باشند.

مهندس احمد قاسمی در حاشیه مراسم تقدیر از فعالان عرصه سلامت شهرستان جم عنوان داشت: ما موظف به ارائه خدمات اولیه بهداشتی به تمامی افراد می‌باشیم و در دوردست‌ترین نقاط شهرستان نیز که فاقد خانه بهداشت می‌باشند با اعزام تیم‌های سیار این خدمات ارائه می‌شود.
وی اضافه کرد: در حال حاضر مهم‌ترین چالش در حوزه سلامت، بیماری‌های غیر واگیر است که همکاری بین بخشی را می‌طلبد و وزارت بهداشت و درمان به‌تنهایی پاسخگو نخواهد بود.
مهندس قاسمی افزود: در حال حاضر در شهرستان جم، به ازای هر دو هزار و۲۰۰ نفر و هر ۳۶۰ خانوار، یک خانه بهداشت وجود دارد که در حال ارائه خدمات لازم به مراجعین می‌باشند.
بهداشت مادر و کودک یکی از اولویت‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم است
وی ضمن بیان اینکه بهداشت مادر و کودک یکی از اولویت‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم است، اظهار داشت: با تلاش واحد سلامت خانواده و دیگر پرسنل مربوطه، در پنج سال گذشته هیچ‌گونه مرگ مادر باردار در شهرستان نداشته‌ایم.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: با توجه به سوابق گذشته نه‌چندان خوب در بحث بیماری تالاسمی در شهرستان، با تلاش پرسنل این شبکه و ارائه آموزش‌های لازم در این زمینه، در ۱۰ سال گذشته هیچ‌گونه تولد نوزاد تالاسمی در شهرستان وجود نداشته است.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم، مراسم تقدیر از فعالان عرصه سلامت این شهرستان، با حضور فرماندار و هیأت همراه، مدیریت شبکه بهداشت  و درمان و اعضاء شورای شهر جم برگزار شد.
انتهای پیام/ ا-پ ۳۰۲۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
تقدیر     فعالان.عرصه.سلامت     مهندس.احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >