رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر:
بیماران بخش ارم و بوشکان شهرستان دشتستان توسط بالگرد هوایی اعزام می‌شوند

18 ارديبهشت 1398
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر گفت: بیماران بخش ارم و بوشکان شهرستان دشتستان توسط بالگرد هوایی اعزام می‌شوند.

دکتر عبدالرحیم دادجو در بازدید از اورژانس 115 شهرستان دشتستان افزود: مناطق ارم و بوشکان از مناطق کوهستانی و صعب‌العبور شهرستان دشتستان می‌باشند که طبق توافقات انجام‌گرفته، اعزام بیماران در طی روز به مراکز درمانی توسط بالگرد هوایی مرکز اورژانس استان انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: تمام خدمات اورژانس برای هم‌وطنان رایگان بوده و هدف ما ارتقای خدمت‌رسانی به مردم است و با تجهیز و استانداردسازی آمبولانس‌های مراکز، پایگاه‌های اورژانس و همچنین با توانمندسازی تکنسین‌های اورژانس و رانندگان آمبولانس‌ها می‌توانیم به این مهم دست یابیم.
دکتر دادجو ضمن بازدید از پایگاه اورژانس شماره 2 شهری برازجان، تأکید کرد: آمبولانس‌های پایگاه‌های شهری و جاده‌ای باید در کمترین زمان ممکن به بالین بیمار یا مصدوم رسیده و تمام خدمات اولیه را در همان مکان ارائه و به مراکز درمانی اعزام نمایند.
توسعه فضاهای فیزیکی اورژانس‌های جاده‌ای در شهرستان دشتستان
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر از توسعه فضاهای فیزیکی اورژانس‌های جاده‌ای در شهرستان دشتستان خبر داد و گفت: با توجه به گستردگی و پراکندگی جغرافیایی شهرستان، احداث سه پایگاه اورژانس جاده‌ای در شهرستان پیش‌بینی‌شده است که مراحل عملیاتی آن در دست بررسی است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در نشست با مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: نیروی انسانی، فضای فیزیکی، تسهیلات، تجهیزات و فعالیت‌ها و مقررات و دستورالعمل‌های موجود در مراکز اورژانس از جمله عوامل مؤثر در ارائه خدمات درمانی بهتر به بیماران است.
ماریا خویش دوست اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام‌شده بین پایگاه‌های اورژانس و آمبولانس‌های مراکز در سال گذشته، در مواقع ضروری این مرکز در اعزام بیماران همدیگر را پوشش داده و خدمت‌رسانی در تمامی ساعات شبانه‌روز به صورت مستمر انجام می‌گیرد.
خویش دوست تصریح کرد: کمبود تکنسین اورژانس و راننده آمبولانس از مشکلات شهرستان است و از مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر خواست با توجه به تعداد اعزام‌های شهرستان، برای حل این مشکل تلاش خود را انجام دهند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: شهرستان دشتستان دارای 7 پایگاه اورژانس جاده‌ای و 3 پایگاه اورژانس شهری است که در سال گذشته بیش از 5 هزار اعزام در حوادث ترافیکی و غیر ترافیکی داشته‌اند و در طرح سلامت نوروزی نیز با استقرار یک کمپ سلامت خدمت‌رسانی به مردم را به نحو مطلوبی انجام داده‌اند.
انتهای پیام/ س.غ/ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نشست     بازدید     بالگرد.هوایی     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     ماریا.خویش‌دوست     اورژانس115    
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   18 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >