اجرای رزمایش هسته‌ای در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر

21 ارديبهشت 1398
رزمایش پدافند غیرعامل پرتویی شهدای خلیج‌فارس با همکاری نیروهای آموزش‌دیده، مشارکت مردم و همکاری کادر تخصصی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر با موفقیت در جوار نیروگاه اتمی بوشهر و این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر؛ رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: پس از اعلام وضعیت بحران از فرمانده عملیات درمان واقع در قرارگاه تاکتیکی، دستور اعلام آماده‌باش، فراخوان نیرو و استقرار در مرکز فرماندهی بحران بیمارستان صادر شد و تیم بحران بیمارستان در محل اتاق فرماندهی تجمع و توسط مدیر عملیات توجیه شدند.
دکتر عاطفه اسفندیاری بیان کرد: اولین مصدوم تصادفی فرضی مستقیماً به بیمارستان اعزام و با توجه به میزان وخامت حال بیمار مستقیماً به اتاق عمل منتقل شد.
وی افزود: تیم انتقال یک مورد جسد فرضی به بیمارستان وارد نموده‌اند که با بازدید مدیر عملیات و مشاهده ایمن بودن جسد در کاور مخصوص به محل نگهداری موقت اجساد منتقل و ورودی محل مسدود و ایمن شد و در ادامه عملیات یک بیمار فرضی توسط اورژانس ۱۱۵ به درب اورژانس تحویل داده شد که توسط تیم انتقال بررسی و از طریق مسیر ایمن به تریاژ منتقل شد.
در پایان با تماس تلفنی فرمانده عملیات درمان با رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نسبت به اعلان پایان عملیات رزمایش اقدام و اطلاع‌رسانی شد.
مدیر داخلی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز گفت: مقدمات برگزاری این رزمایش در سال گذشته توسط استانداری به کارگروه سلامت در حوادث و پدافند غیرعامل ابلاغ گردیده بود که تیم عملیاتی تخصصی مقابله با بحران بیمارستان با تشکیل ۱۰ گروه از کادر درمانی و پشتیبانی در هفته اول اردیبهشت‌ماه در جلسات آموزشی اساتید اعزامی از تهران شرکت نموده و با هماهنگی و برنامه‌ریزی رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر این رزمایش در تاریخ ۱۲ اردیبهشت‌ماه در بیمارستان اجرا شد.
دکتر سیاوش خادمی اظهار داشت: تیم درمانی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس نسبت به پذیرش آلودگی‌زدایی و درمان بیماران فرضی در مانور اقدامات مناسب و ایمنی را انجام دادند، بازرسین و ناظرین این رزمایش نظر مساعدی نسبت به اجرای مانور در این مرکز داشتند.
انتهای پیام / ر. ک ۴۰۷۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
رزمایش     پدافند.پرتویی     دکتر.عاطفه.اسفندیاری     دکتر.سیاوش.خادمی     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   21 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >