معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
خدمات تشخیصی و درمانی رایگان مالاریا برای کارگران فصلی مزارع شهرستان دشتستان ارائه شد

23 ارديبهشت 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از اعزام یک تیم غربالگری جهت ارائه خدمات تشخیصی و درمانی رایگان مالاریا برای کارگران فصلی در مزارع شهرستان دشتستان خبر داد.

محمدحسین دریسی گفت: یکی از موانع اصلی در تشخیص زودهنگام بیماری، ورود کارگران ساختمانی و فصلی مزارع از کشورهای مالاریا خیز همسایه است، این تبادل جمعیت باعث انتقال مجدد مالاریا در کانون‌های پاک، درجایی که شرایط محیطی مناسب برای انتقال مالاریا است، می‌شود.
دریسی افزود: منبع مهم بیماری مالاریا افرادی هستند که اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و کمتر از دیگران درصدد درمان خود هستند و با توجه به شرایط زندگی کارگران فصلی کارگران فصلی مزارع امکان شیوع این بیماری وجود دارد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش‌ترین کارگران مزارع در زمان برداشت محصول، در اردیبهشت‌ماه به مناطق وحدتیه و شبانکاره می‌آیند، واحد بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اعزام یک تیم به این مزارع اقدام به انجام کیت تشخیص سریع غربالگری مالاریا در این مناطق نموده است و در حدود ۲۵۰ نفر از کارگران مزارع آزمایش تشخیصی مالاریا را انجام داده‌اند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: اعضای این تیم نه‌تنها تمام افاغنه تازه وارد را با کیت تشخیص سریع غربالگری می‌کنند، بلکه به کارگران و صاحبان و سرپرستان مزارع و خانه باغ‌ها در مورد بیماری مالاریا، علائم و درمان  آن آموزش می‌دهند، در نتیجه هر زمان که کسی هر یک از علائم مالاریا را داشته باشد، به این تیم اطلاع داده می‌شود تا سریعاً به منظور انجام غربالگری اقدام نمایند.
انتهای پیام/ س.غ/ ۳۰۳۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
مالاریا     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   23 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >