رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از فعالیت 23 ماما در این شهرستان خبر داد

24 ارديبهشت 1398
رییس شبكه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: در حال حاضر 23 ماما در حوزه بهداشت شهرستان دیّر فعال هستند.

احمد آخوندی در مراسم تجلیل از ماماهای شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: توفیقات چشمگیر و خدمات ارزنده مامایی در جهت تامین سلامت مادر و کودک مایه مباهات نظام سلامت به شمار می‌آید.
وي با تبریک روز ماما خاطرنشان كرد: روز جهاني ماما فرصت مناسبي براي جلب توجه هر چه بيشتر مردم و مسئولان نسبت به جايگاه و اهميت حرفه مامايي در ارتقاي سلامت خانواده و تأمين سلامت جامعه است.
آخوندی گفت: جامعه مامايي با نقش محوري خود در تأمين سلامت بانوان و كودكان، اصلي‌ترين حلقه تأمين سلامت خانواده را تشكيل مي‌دهند.
رییس شبكه بهداشت و درمان شهرستان دیّر افزود: در همه مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش، ماما در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در برنامه پزشک خانواده فعال بوده و خدمات مامایی به مراجعه کنندگان ارائه می‌دهد.
وي ادامه داد: علاوه بر فعالیت در برنامه پزشک خانواده، در پایگاه‌های سلامت نیز خدمات بسيار مطلوبي توسط ماماها به مادران ارائه می‌شود.
آخوندی تصريح كرد: تلاش‌هاي ماماها سبب شده تا هیچ موردی از مرگ‌ومیر نوزادان و مادران در حين زايمان در سطح شهرستان دیّر نداشته باشیم.
وی اضافه كرد: در سال گذشته نیز با تلاش ماماها و کادر پزشکی چند مورد مادر پرخطر از مرگ نجات یافتند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر خاطرنشان كرد: آموزش همگاني براي ترغيب مادران به زايمان طبيعي در بيمارستان‌ها و کاهش موارد سزارین از مهم‌ترين برنامه‌هاي شبكه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در سال‌ جاري است.

انتهای پیام/ ح ن- 3050

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
تجلیل     روز.ماما     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   24 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >