مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر:
رویکرد دانشگاه‌ها باید بر مبنای گام دوم انقلاب باشد/ گزارش تصویری

29 ارديبهشت 1398
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: رویکرد دانشگاه‌ها در راستای تحقق برنامه‌های خود در تمام ابعاد پژوهشی، اخلاقی، معنویت و فرهنگی باید بر مبنای گام دوم انقلاب باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس دشتی در آستانه سالروز میلاد با سعادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) در نشست صمیمی با مسئولین تشکل‌های دانشجویی، هیأت ها و کانون‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی در دانشگاه‌ها و ترغیب دانشجویان به برگزاری نشست‌های مختلف علمی با رویکرد گام دوم انقلاب می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه مبارک بیان کرد: نقش تشکل‌ها، هیأت ها و کانون‌های فرهنگی دانشجویی در امیدآفرینی، ایجاد روحیه نشاط و تقویت خوش‌بینی به آینده در سطح دانشگاه‌ها بسیار مهم است.
وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما در سال ۵۷ در شرایطی به پیروزی رسید که تمام کشورهای قدرتمند جهان در مقابل ما ایستاده بودند و در شرایطی جنگ بر ما تحمیل شد که رژیم بعث مجهز به تجهیزات نظامی و حمایت و پشتوانه چندین کشور جهان بود در صورتی که ایران از تجهیزات نظامی کمی برخوردار بود ولی در پایان جنگ تنها باقدرت ایمان و اتکا به مکتب امام راحل (ره) پیروز میدان جنگ شدیم.
حجت‌الاسلام و المسلمین عباس دشتی بابیان اینکه یکی از ویژگی‌های بارز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را وجود مردم‌سالاری دینی و انتخابات آزاد است، افزود: عوامل صدور انقلاب اسلامی ایران به تمام جهانیان و سربلندی جمهوری اسلامی، حضور ایثارگرانه عموم مردم به ویژه جوانان در تمام عرصه‌های مختلف چهل‌ساله انقلاب اسلامی و تلاش برای دست‌یابی به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی، دفاع همیشگی از روند انقلاب و چشم‌اندازهای متعالی آن و نیز حضور دانشجویان در سنگرهای هشت سال دفاع مقدس و سپس در جبهه‌های سازندگی، تولید علم و پژوهش‌های بنیادی نشانگر حفظ روحیه" ما می‌توانیم" در سطح جامعه می‌باشد.
وی بیان کرد: در حال حاضر ایران اسلامی با پشت سر گذاشتن چهل سال ایستادگی و اثبات توانمندی‌های خود در برابر شدیدترین تحریم‌های تاریخ، حماسه‌آفرینی در طول هشت سال دفاع مقدس در برابر متجاوزان جهان و مقابله با خیانت‌های منافقان داخلی و خارجی به یک عرصه جدید قدم گذاشته است، عرصه‌ای که در آن جوانان آگاه و پرانگیزه این سرزمین، گام دوم انقلاب را خواهند برداشت.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر افزود: همان‌طور که به گفته رهبر انقلاب، جوانانی که انگیزه و معرفت و آمادگی‌شان از قبل بیشتر است و آماده حرکت در جبهه‌های مختلف هستند مثل وقوع حادثه سیل‌های اخیر که به صورت گروه‌های جهادی و با تخصص‌های مختلف از دانشگاه‌های کشور به مناطق سیل‌زده اعزام می‌شدند که این خود نشانگر حضور فکری دانشجویان در صحنه می‌باشد.
عباس دشتی خطاب به دانشجویان اظهار داشت: اکنون که غرب درصدد ناامید ساختن ما از آینده کشورمان است، خودمان را در برابر این هجوم تبلیغاتی و مأیوس‌کننده رسانه‌ها و فضاهای مجازی نبازیم و با اتکا و اعتقاد به جمله "ما می‌توانیم"در مسیر رسیدن به مرحله تمدن نوین اسلامی قدم بر داریم که بی‌شک این اقدام می‌تواند زمینه‌ساز ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) باشد.
وی تصریح کرد: تشکل‌های دانشجویی ما باید سعی کنند به سمت مطالبه گری پیش رفته و به دنبال ترویج گفتمان انقلابی باشند و روحیه انقلابی را در سطح دانشگاه و جامعه تزریق نموده و بصیرت و آگاهی جامعه را افزایش دهند.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر از زحمات مسئولین سابق تشکل‌ها، هیأت و کانون‌های فرهنگی دانشجویی دانشگاه تشکر و قدردانی نموده و آمادگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه را در زمینه‌های مختلف فرهنگی، مذهبی اجتماعی و سیاسی با مسئولین جدید تشکل‌های دانشجویی و کانون‌های فرهنگی دانشگاه ابراز کرد.
در آستانه سالروز میلاد با سعادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) نشست صمیمی مسئولین تشکل‌های دانشجویی، هیأت ها و کانون‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه برگزار شد.
در این نشست صمیمی مسئولین تشکل‌های دانشجویی و کانون‌های فرهنگی دانشگاه هر کدام جداگانه به بیان نظرات مشکلات و دیدگاه‌های خود در مورد مسائل مختلف فرهنگی اجتماعی سیاسی در سطح دانشگاه پرداختند و خواستار رسیدگی مدیران اجرایی دانشگاه در مورد مسائل مذکور شدند.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نشست     تشکل‌های.دانشجویی     دفتر.نهاد     حجت‌الاسلام‌والمسلمین.عباس.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   29 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >