دعوت از ادارات شهرستان دیّر برای پیوستن به «بسیج ملی کنترل فشارخون »

30 ارديبهشت 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با حضور در ادارات و نهادهای این شهرستان ضمن دعوت برای پیوستن به «بسیج ملی کنترل فشارخون» به تشریح و اهمیت اجرای این طرح پرداخت.

احمد آخوندی در این نشست‌ها با تأکید بر اهمیت کنترل فشارخون گفت: بیماری پرفشاری خون اولین عامل خطر مرگ‌ومیر در جهان و ایران است و سالانه ۱۰.۴ میلیون نفر به علت بالا بودن فشارخون در جهان می‌میرند و ۲۱۸ میلیون سال ناتوانی و مرگ زودرس ناشی از آن به جا می‌ماند.
وی پیشگیری، شناخت و کنترل فشارخون را از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و گفت: گستره اجرای طرح در کل مناطق شهری و روستایی سراسر کشور بوده و همه افراد بالای ۳۰ سال، خانم‌های باردار و بیماران کلیوی را تحت پوشش قرار می‌دهد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر به ایستگاه‌های اندازه‌گیری فشارخون اشاره کرد و گفت: محل در نظر گرفته شده و در دسترس برای مراجعه افراد شامل خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های سلامت، بیمارستان‌ها، محل‌های تجمعی مانند مصلی نماز جمعه، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها، ادارات با تعداد زیاد کارکنان، نهادهای نظامی و انتظامی و ... است.
آخوندی با تأکید بر همراهی ادارات و نهادها در اجرای هرچه بهتر طرح افزود: خوشبختانه فضای بسیار خوب و روحیه همکاری بسیار بالایی در ادارات شهرستان برای اجرای طرح و همکاری با شبکه بهداشت و درمان وجود دارد.

انتهای پیام/ ح ن- 3050

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نشست     فشار.خون     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   30 ارديبهشت 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >