رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
از تمام ظرفیت‌ها جهت اجرای هرچه بهتر برنامه بسیج ملی کنترل فشارخون استفاده خواهد شد

1 خرداد 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: از تمام ظرفیت‌ها جهت اجرای هرچه بهتر برنامه بسیج ملی کنترل فشارخون استفاده خواهد شد.

هم‌زمان با آغاز برنامه بسیج ملی کنترل فشارخون در سراسر کشور رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در این زمینه گفت: بسیج ملی کنترل فشارخون با چهار هدف اصلی آگاهی بخشی عمومی برای موضوع فشارخون بالا، کشف موارد جدید ابتلا به فشارخون بالا، کنترل مبتلایان به فشارخون و مراقبت برای پیشگیری از بروز عوارض ناشی از فشارخون بالا، هم‌زمان از بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه در سراسر کشور آغاز گردیده است.
دکتر اصغر بحرانی افزود: بیماری پرفشاری خون اولین عامل خطر مرگ و ایجاد ناتوانی در ایران و جهان است و کنترل آن از اهمیت ویژه‌ای در کاهش مرگ‌ومیرها برخوردار است.
وی با اشاره به اهمیت کنترل فشارخون در پیشگیری از بسیاری از مشکلات قلبی عروقی، مغزی و کلیوی تصریح کرد: از تمام امکانات در جهت اجرای هرچه بهتر برنامه بسیج ملی کنترل فشارخون در شهرستان دشتی استفاده خواهد شد.
وی افزود: از جلسات برون بخشی، فضای مجازی، میز خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، شورای سلامت و نیز تبلیغات میدانی جهت اطلاع‌رسانی به مردم جهت مشارکت فعال در این برنامه استفاده خواهد شد.
دکتر بحرانی تصریح کرد: مردم در شهرها از ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیرماه ۹۸ می‌توانند با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت شهری و در روستاها با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت روستایی نسبت به مشارکت در این برنامه اقدام نمایند.

انتهای پیام/ م ا- کد ۳۰۴۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
بسیج.کنترل.فشارخون     شبکه.بهداشت.دشتی     دکتر.اصغر.بحرانی    

تاریخ بروز رسانی:   1 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >