برگزاری محفل انس با قرآن در سالروز میلاد امام حسن (ع)/گزارش تصویری

2 خرداد 1398
هم‌زمان با سالروز میلاد باسعادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) محفل قرآنی با محوریت بررسی ویژگی‌های مدیران لایق از منظر قرآن با حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان در این مراسم گفت: جستجو و کاوش در سرچشمه‌های آیات قرآن و نیز نور اهل‌بیت (ع) و بازخوانی سیره و آموزه‌های آن بزرگواران در روزگار ما، مانند همه‌ روزگاران، خدمتی بزرگ به انسانیت است، خدمتی که فراتر از آن خدمتی دیگر قابل‌تصور نیست و تمام کسانی که دلشان برای انسان می‌تپد باید با ژرف‌اندیشی و جستجو در معارف اهل‌بیت (ع) گوهرهای ناب و آموزه‌های رهایی‌بخش را به بشر تشنه عصر حاضر ارائه نمایند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس دشتی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک میلاد کریم اهل‌بیت امام حسن مجتبی (ع) گفت: ایام ماه مبارک رمضان فرصتی مناسب برای بهره‌گیری از ویژگی‌های مدیریتی آن امام همام به‌منظور سرلوحه قراردادن آن برای مسئولین، معاونین و مدیران در سطح جامعه، محیط اداری و ارتباط با ارباب‌رجوع و نیز اساتید در مقابل دانشجویان و نیز بهره‌مندی از آموزه‌های معنوی قرآن است.
حجت‌الاسلام دشتی افزود: امروز که دشمنان اسلام اقتدار و عزت ما را در سرتاسر جهان می‌بینند همه درگرو این کتاب روشنگر یعنی قرآن کریم و عنایت اهل‌بیت (ع) است.
وی با اشاره به دشمنی‌های موجود در برابر اسلام و انقلاب اسلامی بیان داشت: بروز فتنه‌های بزرگ و سازمان‌یافته‌ای که دشمنان قسم‌خورده‌ای این انقلاب و سرزمین سال‌ها برای آن برنامه‌ریزی و آماده‌سازی کرده بودند، کشور و همه‌ آحاد جامعه را در معرض آزمونی بزرگ و سرنوشت‌ساز قرارداد و به مدد لطف و عنایت الهی و اهل‌بیت (ع) و برکات خون شهیدان و با رهبری حکیمانه و بی‌نظیر مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی توانست این گردنه‌های دشوار را پشت سر بگذارد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های امروز ایران اسلامی مرهون چهار دهه ایستادگی و مقاومت این ملت بزرگ است امروز وظیفه مدیران و مسئولان است که در دهه چهارم انقلاب با خدمت صادقانه و بی‌منت خود به مردم، از این‌همه ایستادگی و مقاومت مردم قدردانی کنند و همه می‌دانیم مهم‌ترین عامل دشمنی قدرت‌های جهان با ایران اسلامی به دلیل تمسک به قرآن و اهل‌بیت (ع) و در سایه‌ی اقتدار منطقه‌ای و بین‌المللی کشورمان است.
رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان گفت: امروز آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها از صنعت نظامی به‌ویژه موشکی ایران هراس دارند چون آن‌ها نمی‌توانند رقیب قدرتمندی همچون ایران اسلامی را در کنار خود ببیند و رسالت کنونی شما مسئولین و مدیران و اساتید دانشگاه یادآوری و تبیین و حفظ و حراست از دستاوردهای چهل‌ساله‌ انقلاب اسلامی با محوریت آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.
حجت‌الاسلام عباس دشتی در پایان تصریح کرد: متأسفانه برخی‌ها در کشور تنها به نقطه‌ضعف نگاه می‌کنند و پیشرفت‌ها را نادیده می‌گیرند، باید خدمات و دستاوردهای انقلاب مورد بازبینی و تبیین قرار گیرد و نقاط ضعف نیز از سوی مسئولان اصلاح شود زیرا همه این پیشرفت‌ها در شرایط تحریم به‌دست‌آمده است و در حال حاضر فرصت ارزشمندی برای تقویت و گسترش آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

محفل انس با قرآن به همت کانون قرآن و عترت و بسیج جامعه پزشکی برگزار شد.
انتهای پیام/م.پ-1025

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
محفل.انس.با.قرآن     مسجد.فاطمه.زهرا.س     دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     ماه.رمضان     حجت.الاسلام.عباس.دشتی     دفتر.نهاد.نمایندگی.مقام.معظم.رهبری    

تاریخ بروز رسانی:   2 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >