رییس خانه مشارکت‌ مردم در سلامت شهرستان دیّر:
روان‌آب‌های سطحی معضل بهداشت شناگاه‌های بندر دیّر است

8 خرداد 1398
رییس خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان دیّر گفت: پساب و روان‌آب‌های سطحی بندر دیّر معضلی برای بهداشت و سلامت شناگاه‌های این شهر است.

محسن خیراندیش در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیّر با بیان اینکه این شهرستان ظرفیت خوبی برای اجرای اقتصاد کرانه‌ای و تفریحات دریایی دارد ،اظهار کرد: گردشگری دریایی یکی از محور‌های توسعه شهرستان دیّر محسوب می‌شود که باید در زمینه توسعه زیرساخت‌ها به پیوست‌های سلامت و زیست‌محیطی آن توجه ویژه کرد.
وی گفت: از آنجا که تفریحات دریایی با توسعه زیرساخت‌های زیست‌محیطی ارتباط مهم و تنگاتنگ دارد از این نظر باید در دستور کار دست‌اندرکاران طرح‌های گردشگری دریایی قرار بگیرد.
وی افزود: رفع آلودگی زیست‌محیطی در ساحل دریا و شناگاه‌ها تعیین شده باید در اولویت قرار گیرد.
رییس خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان دیّر  با بیان اینکه ورود پساب فاضلاب به دریا در برخی نقاط ساحلی دیّر سلامتی شناگران را به خطر می‌اندازد گفت: پساب و روان‌آب‌های سطحی بندر دیّر معضلی برای بهداشت و سلامت شناگاه‌های این شهر است.
وی افزود: شهرداری و شرکت آب و فاضلاب باید نسبت جلوگیری ورود پساب فاضلاب و روان‌آب‌های‌سطحی به دریا اقدام کنند.
خیراندیش با تأکید بر پایش میکروبی و زیست‌محیطی شناگاه‌های شهرستان دیّر گفت: پایش میکروبی و زیست‌محیطی شناگاه‌های شهرستان دیّر باید به طور مستمر توسط دستگاه‌های مربوطه انجام شود و شناگاه‌های آلوده نیز با پرچم‌های زردرنگ مثلثی شکلی که معرف شنا ممنوع است، به مردم اطلاع‌رسانی کنند.
انتهای پیام/ ح ن- 3050

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     خانه.مشارکت.مردم     محسن.خیراندیش     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   8 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >