رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
رسانه‌ها از تمام ظرفیت خود جهت اطلاع‌رسانی عمومی طرح بسیج ملی کنترل فشارخون استفاده کنند

12 خرداد 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: از رسانه‌های فعال شهرستان توقع می‌رود که در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، همراه و همیار ما باشند و از تمام ظرفیت خود جهت اطلاع‌رسانی عمومی استفاده کنند.

مهندس احمد قاسمی در جمع خبرنگاران شهرستان جم افزود: شناسایی بیماران فشارخون که از بیماری خود اطلاع ندارند، کاهش مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری و آموزش در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری فشارخون، از اهداف اجرای این طرح می‌باشد.
وی ضمن اعلام آمادگی کامل جهت اجرای طرح افزود: ۱۲۰ نفر در قالب ۳۸ تیم در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون فعال هستند که از این تعداد ۴ تیم سیار می‌باشند و همچنین خانه‌های بهداشت، مراکز خدمات سلامت، پایگاه‌های سلامت، بیمارستان تأمین اجتماعی شهرستان و کلینیک تخصصی بیمارستان توحید شهر جم به عنوان پایگاه‌های ارائه خدمات معرفی‌شده‌اند.
مهندس قاسمی بیان داشت: بیماری‌های قلبی و عروقی به عنوان رتبه اول علل مرگ‌ومیر در سطح کشور می‌باشد و متأسفانه در شهرستان جم نیز مرگ‌های ناشی از بیماری قلبی و عروقی رو به افزایش است و هم‌اکنون بیش‌ترین درصد مرگ افراد در سطح شهرستان، ناشی از همین عامل است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: عدم آگاهی از میزان فشارخون، سبک زندگی ناسالم، عدم تحرک مناسب و ... عواملی است که باعث شده این بیماری در جامعه گسترده شود.
مهندس احمد قاسمی بابیان اینکه فشارخون بالا عامل اصلی بیماری‌های قلبی و عروقی است افزود: سن افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی پایین آمده است و در صورتی که اقدام پیشگیرانه‌ای در این زمینه صورت نگیرد، آمار سکته‌های قلبی و مغزی افزایش دوچندانی خواهد یافت.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم خاطرنشان کرد: فشارخون بالا معمولاً بدون علامت است و به‌تنهایی به عواملی چون عادت غذایی نامناسب، عدم تحرک، سابقه خانوادگی و ... بستگی ندارد و اندازه‌گیری فشارخون با استفاده از دستگاه‌های فشارسنج تنها راه اطلاع از میزان دقیق آن می‌باشد.
وی از ابتلای یک هزار و ۳۸۶ نفر از مردم شهرستان جم به بیماری فشارخون خبر داد و افزود: در جم شیوع بیماری فشارخون ۸/۵ درصد می‌باشد که این آمار در بین نزدیک به ۳۰ هزار نفر جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان است که قطعاً با اجرای طرح بسیج ملی فشارخون بر این آمار افزوده خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در این طرح ملی همه ارگان‌ها با وزارت بهداشت همکاری خواهند کرد و در شهرستان جم نیز نیروهای امدادی هلال‌احمر، سپاه پاسداران، تأمین اجتماعی به کمک مجموعه بهداشت و درمان خواهند آمد تا این طرح با پوشش کامل‌تری اجرا شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: در این طرح افراد بالای ۳۰ سال، مادران باردار و بیماران کلیوی شهرستان جم پایش خواهند شد و آموزش‌های لازم در خصوص خطرات و نحوه کنترل بیماری فشارخون به آن‌ها داده خواهد شد.

انتهای پیام/ کد خبر ا-پ ۳۰۲۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
نشست     خبرنگاران     مهندس.احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   12 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >