رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
نهادینه کردن فرهنگ خود مراقبتی در بین مردم هدف اصلی طرح ملی کنترل فشار خون است

26 خرداد 1398
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: توانمند سازی مردم در زمینه ارتقای سطح سواد سلامت و نهادینه کردن فرهنگ خود مراقبتی در بین مردم هدف اصلی طرح ملی کنترل فشار خون است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جاسم زارعی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان عسلویه افزود: پایگاه‌های سنجش فشار خون در کلیه خانه های بهداشت و پایگاه‌های سلامت آماده ارائه خدمت به مراجعه کنندگان می‌باشند و در هر یک از پایگاه های ثابت و سیار کارشناسان بهداشتی درمانی و افراد آموزش دیده واجد شرایط سنجش فشار خون حضور دارند.
وی تصریح کرد: بیش از ۳۲ پایگاه فعال در این طرح هستند که از جمله آنها، ۲ پایگاه سیار واقع در مراکز تجاری شهرهای عسلویه و نخل تقی با مشارکت شبکه بهداشت و درمان، هلال احمر و بسیج بعلاوه آن اورژانس ۱۱۵ و اورژانس اجتماعی ۱۲۳ با مشارکت اداره بهزیستی شهرستان و این شبکه بهداشت، در سطح شهر و روستاها در اماکن عمومی و تجمعات حاضر شده و ارائه خدمت می نمایند.
زارعی افزود: همچنین مطبهای پزشکان و ماماها، ۱۷ خانه بهداشت، ۲ پایگاه سلامت، پنج مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، بیمارستان نبی اکرم، داروخانه شبانه روزی، مراکز طب کار در سطح شهرستان و برخی درمانگاه‌های شرکت‌ها نیز فعال هستند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: این عارضه زمینه ساز بروز بیماری های خطرناک از جمله بیماری های قلبی و عروقی و در نهایت سکته قلبی و مغزی، نارسایی کلیوی بوده و عوارض بینایی به دنبال دارد.
زارعی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از افراد مبتلا به بیماری فشار خون از بیماری خود اطلاع ندارند و ممکن است سال ها به این بیماری مبتلا باشند که این امر زنگ خطری است برای آسیب های جدی می باشد.
وی با بیان اینکه گروه هدف این طرح تمامی افراد بالای ۳۰ سال، خانم‌های باردار و بیماران کلیوی هستند گفت: توانمند سازی مردم در زمینه ارتقای سطح سواد سلامت و نهادینه کردن فرهنگ خود مراقبتی در بین مردم هدف اصلی این طرح است که با اصلاح سبک زندگی در زمینه تحرک و ورزش کردن، دوری از استرس و افسردگی و ترویج فرهنگ ورزش، شادی، نشاط و امید به آینده به همراه تغذیه سالم می توان کمکهای زیادی به پیشگیری و کنترل عوارض این بیماری کرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه کاهش استفاده از نمک و حذف نمکدان از سرسفره خانواده ها امری اساسی دانست و کاهش مصرف سه گرمی نمک را به منزله کاهش مرگ و میرها خواند.
نسشت رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه با اصحاب رسانه در زمینه بسیج ملی کنترل فشار خون بالا برگزار شد.

انتهای پیام/ ع.م- ۳۰۹۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نشست     اصحاب.رسانه     فشار.خون     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    
   

تاریخ بروز رسانی:   26 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >