رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ بوشهر:
در تفریحات تابستانه خود از شناگاه‌های ایمن استفاده کنید

28 خرداد 1398
رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ بوشهر گفت: با شروع فصل گرما و رونق ورزش‌های آبی در تابستان به‌ویژه شنا از مردم درخواست داریم از شناگاه‌های ایمن استفاده کنند.

دکتر عبدالرحیم دادجو با اشاره به حوادث غرق‌شدگی در سال جاری گفت: از ابتدای سال جاری ۱۱ مصدوم غرق‌شدگی توسط فرشتگان نجات اورژانس ۱۱۵ بوشهر از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.
دکتر دادجو بابیان اینکه بیشتر غرق‌شدگی‌ها در رودخانه‌های استان به‌ویژه رودخانه دالکی رخ‌داده است افزود: از آغاز سال ۹۸ تاکنون درمجموع ۱۸ گزارش غرق‌شدگی به مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ مخابره شده است که عدم استفاده از تجهیزات ایمنی، شنا در نقاط پرخطر، عدم اطلاع‌رسانی به‌موقع و عدم آشنایی بامهارت نجات‌غریق موجب مرگ ۷ نفر شده است.
وی خاطرنشان کرد: بیشتر موارد غرق‌شدگی گزارش‌شده افراد غیربومی هستند که به استان بوشهر سفر می‌کنند این موضوع به علت عدم اطلاع و آشنایی به فنون شنا آنان و شنا در نقاط غیر ایمن به‌ویژه در رودخانه دالکی است.
دکتر دادجو تصریح کرد: تابلوهای نصب‌شده در سواحل تنها به‌منظور اعلام آلوده بودن شناگاه‌های است و توجه به نکته نیز برای شنا کردن ضروری است.
رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ بوشهر گفت: شنا کردن در آب‌های آلوده منجر به ایجاد مشکل تنفسی، عفونت چشم، گوش و پوست می‌شود که متأسفانه مردم به این موضوع توجه ندارند.
دکتر دادجو افزود: برای پیشگیری از غرق شدن همواره در سواحل ایمن و با تجهیزات ایمنی شنا کنید و اگر به فنون شنا آشنایی ندارید از ورود به مناطق عمیق خودداری کنید.
وی تصریح کرد: برای نجات جان فرد در حال غرق‌شده باید آموزش‌دیده باشیم زیرا اضطراب فرد حادثه‌دیده می‌تواند موجب غرق شدن ناجی وی شود.
رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ بوشهر با اشاره به نقش زمان در نجات جان فرد در حال غرق شدن خاطرنشان کرد: پس از انتقال مصدوم غرق‌شدگی به ساحل بلافاصله باید عملیات احیا و تخلیه ریه‌ها از آب آغاز شود.
انتهای پیام/ زن-۵۰۰۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
شناگاه     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     اورژانس115     فرهنگ.سلامت        

تاریخ بروز رسانی:   28 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >