معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
سوءتغذیه یکی از مشکلات تغذیه‌ای شایع در کودکان زیر 5 سال است

29 خرداد 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: : سوءتغذيه يكي از مشكلات تغذيه‌اي شايع در كودكان زير 5 سال است که می‌تواند کودک را دچار اختلال رشد و عقب‌ماندگی از تحصیل کند.

محمدحسین دریسی در کمیته مشارکتی حمایتی کودکان زیر 5 سال شهرستان دشتستان افزود: از پيامدهاي نامطلوب سوءتغذيه كودكان مي‌توان به اختلال در رشد و تكامل مغزي و جسمي، افزايش هزینه‌های درماني و مراقبت‌هاي پزشكي نام برد که منجر به بار سنگين مالي بر اقتصاد جامعه هم در بخش دولتي و هم در بخش خصوصي می‌شود.
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: چهار عامل اصلی در بروز سوءتغذیه کودکان نقش دارند که می‌توان به فقر، نبود مواد غذایی در محل، ناآگاهی‌های تغذیه‌ای و ابتلا به بیماری‌های کودکان اشاره کرد.
حمیرا دهقانی اظهار کرد: برای بهبود وضع تغذیه کودکان عواملی شامل درآمد، دسترسی به غذا، فرهنگ و سواد تغذیه‌ای، دسترسی به خدمات بهداشتی، کنترل بیماری‌ها و همچنین راهکارهای مختلفی باید به‌طور هماهنگ به مورد اجرا گذاشته شود.
وی تصریح کرد: در شهرستان دشتستان 275 کودک زیر 5 سال تحت پوشش برنامه مشارکتی حمایتی کمیته امداد امام خمینی در6 منطقه مختلف شهرستان هستند و طبق دستورالعمل این برنامه، رشد و تغذیه کودکان دریافت‌کننده سبد غذایی هرساله  طی دو دوره شش‌ماهه توسط  بهورزان و مراقبین سلامت ارزش‌یابی و بازخورد آن به کمیته امداد ارسال می‌گردد.
کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: نسبت بهبودی کودکان تحت پوشش برنامه حمایتی و مشارکتی شهرستان در شش‌ماهه دوم نسبت به شش ماه اول سال گذشته،13 درصد رشد داشته  که امیدواریم با پایش مستمر این کودکان ازنظر بهبود تغذیه‌ای، حساس سازی والدین و همچنین با ارائه آموزش‌های مداوم به کارکنان بهداشتی و کارکنان بین بخشی درقالب برنامه‌های بین بخشی بتوانیم با کاهش آمار سوءتغذیه کودکان به هدف مورد انتظار استان دست‌یابیم. 
انتهای پیام/ س.غ/ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
سوءتغذیه     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     حمیرا.دهقانی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   29 خرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >