رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر:
غربالگری فشارخون در کنترل عوارض بیماری فشارخون کمک کننده است

1 تير 1398
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر با اشاره به اینکه فشار خون یکی از علل اصلی مرگ و میر و از عوامل ابتلا به بیماری های قلبی عروقی است، گفت: غربالگری فشارخون و تشخیص افراد مبتلا به این بیماری در کنترل عوارض بیماری فشارخون کمک کننده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس، دکتر عاطفه اسفندیاری بیان نمود: جامعه هدف ما افراد بالای سنین 30 سال است. در این طرح 20 میلیون نفر از نظر ابتلا به فشارخون و فاکتورهای خطر این بیماری غربالگری می‌شوند.
سوپروایزر فوکال پوینت فشارخون این مرکز اظهار داشت  : هدف اصلی  این برنامه افزایش آگاهی اجتماعی، ارائه آموزش به خانواده‌ها، ایجاد حساسیت در جامعه، کنترل، مدیریت و مراقبت  است.
آمنه خدادادی اظهار داشت: برای پیشگیری از ابتلا به فشارخون بالا با تغییرات ساده در روش زندگی خود مانند داشتن رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی منظم می‌توان از افزایش فشار خون پیشگیری كرد.
وی در ادامه اظهار داشت : کاهش چربی و نمک رژیم غذایی، نه تنها به کاهش فشار خون کمک می¬کند، بلکه باعث کاهش احتمال بروز بسیاری از بیماری¬ها از جمله دیابت و بیماری عروق کرونر قلب می¬شود. ورزش و فعالیت بدنی منظم نیز نه تنها به کاهش فشارخون کمک می¬کند، بلکه باعث کاهش سطح چربی (کلسترول) می¬شود.

انتهای پیام/ ر.ک- 4070

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
غربالگری     فشار.خون     دکتر.عاطفه.اسفندیاری     بیمارستان.خلیج.فارس    

تاریخ بروز رسانی:   1 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >