استفاده غیراصولی از کود مرغی تهدیدی برای سلامت مردم است

3 تير 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: استفاده غیراصولی کشاورزان از کود مرغی تهدیدی جدی برای بهداشت محیط و سلامت آنان است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، مهندس خلیل جوکار در نشست با روسای ادارات محیط‌زیست، جهاد کشاورزی، دامپزشکی شهرستان افزود: با توجه به فعالیت‌های سال‌های گذشته در زمینه کنترل استفاده از کود مرغی غیرمجاز در مزارع کشاورزی گوجه و نزدیک بودن به فصل کود زنی برنامه‌ریزی در خصوص این مسأله بهداشتی ضروری است.
وی تصریح کرد: استفاده از کودهای مرغی فله در زمین‌های کشاورزی علاوه بر انتشار بوی نامطبوع و تجمع حشرات که نارضایتی شدید ساکنین اطراف زمین‌های کشاورزی را در پی داشته، شرایط مساعدی نیز برای رشد و نمو و تکثیر حشرات و برخی عوامل بیماری‌زا را مهیا نموده است.
مهندس جوکار بیان کرد: استفاده از این نوع کود شرایط مساعدی برای تکثیر و تداوم عوامل بیماری‌زا مهیا می‌کند و این عوامل بیماری‌زا توسط باد، آب و پرندگان به سایر نقاط منتقل‌شده و علاوه بر آلودگی زیست‌محیطی، موجب بروز و شیوع بیماری‌های متعددی نیز می‌شوند، پشه‌های موزی که به واسطه این کودها به وجود می‌آیند، می‌توانند موجب بیماری‌هایی ازجمله سالک نیز بشوند.
کسانی که سلامت عمومی جامعه را تهدید کنند به دادسرای عمومی و انقلاب معرفی خواهند شد
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان بابیان اینکه انباشت، رهاسازی و استفاده از کودهای مرغی فله در زمین‌های کشاورزی، زمینه را برای ایجاد عوامل بیماری‌زا مهیا می‌کند، اظهار داشت: کسانی که سلامت عمومی جامعه را تهدید کنند طبق ماده (۶۸۸) قانون مجازات اسلامی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کنگان معرفی خواهند شد.
   
انتهای پیام/ م.س-۳۰۷۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
کود.مرغی     مهندس.خلیل.جوکار     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   3 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >