رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
۳۰ یونیت دندان‌پزشکی به یونیت‌های کلینیک دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزوده خواهد شد/ گزارش تصویری

3 تير 1398
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سالن جدید یونیت‌های داندانپزشکی در کنار سالن قبلی طراحی‌شده است و ۳۰ یونیت دندان‌پزشکی آموزشی به یونیت‌های کلینیک دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزوده خواهد شد.

دکتر سعید کشمیری در آیین جشن روپوش سفید دانشجویان دندان‌پزشکی ورودی سال‌های 1394 و 95 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: شما دانشجویان بایستی اخلاق و دانش موردنیاز را برای حل مشکلات بیماران و همچنین برخورد و اخلاق مناسب را کسب کنید.
وی تصریح کرد: دوره بالینی ورود به عرصه مسئولیت‌پذیری، تکلیف مضاعف، رعایت و کسب مهارت اخلاق حرفه‌ای برای دانشجویان است.
دکتر سعید کشمیری با بیان اینکه امروز برای دانشجویان بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است، تصریح کرد: شما با ورود به بخش بالینی از لحاظ کاری وارد زندگی جدید شده و مسئولیت سنگینی به دوش دارید و بایستی جایگاه خود را بیشتر شناخته و روزبه‌روز با تلاش بیشتر، بر علم و دانش و مهارت خود بیفزایید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: شما با این روپوش به‌طور حرفه‌ای وارد بخش بالینی شده و عضو خانواده درمان می‌شوید،‌ این روپوش نشان‌دهنده بلوغ حرفه‌ای شما و بسیار ارزشمند است.
دکتر سعید کشمیری با بیان اینکه جشن روپوش سفید در واقع یک نوع تعهدنامه است افزود: امشب باید چند عهد با خود ببندید اول اینکه باید شما همواره به دنبال علم و دانش باشید و دوم اینکه در تمام کارهای خود وجدان، تعهد و انسانیت را سرلوحه کار خود قرار دهید
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: شما در درمانگاه که قرار می‌گیرد نماینده پزشکان و دندان‌پزشکان و تمامی دانشگاه علوم پزشکی هستید و از شما انتظار می‌رود به عنوان الگو دیگران بوده و با رفتار و منش خوب خود با بیماران سرمشق دیگران باشید.
دکتر کشمیری با بیان اینکه یادمان باشد اگر افق‌های دورتری را می‌بینیم ما بر روی دوش پدر و مادرانمان ایستاده‌ایم افزود: یادتان باشد اگر احترامی به شما گذاشته می‌شود قسمت اعظم این احترامی به خود شما تعلق ندارد بلکه به پدر، مادر و اساتیدی است که این احترام را به شما رسانده‌اند.
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این جشن بابیان اینکه از قرن ۱۵ لباس پزشکان را به نشانه قداست به رنگ سفید انتخاب کردند، گفت: روپوش سفید دارای قداست خاصی است و شغل‌های حرفه‌ای مانند پزشکی و دندان‌پزشکی که این روپوش را به تن می‌کنند، مردم آنان را به عنوان الگو قرار داده و تمام اعمال و رفتارشان به عنوان الگو برای دیگران محسوب می‌شود.
دکتر صمد اکبر زاده افزود: دوره بالینی برای دانشجویان یک دوره طلایی است ازاین‌رو تلاش کنید از آن بهترین استفاده را برده و سعی کنید مهارت‌ها و اخلاق حرفه‌ای را یاد بگیرید.
 وی تصریح کرد: با پوشیدن این روپوش تعهدی که نسبت به جامعه پیدا می‌کنید بسیار بالاست و کمترین کار ارتباط خوب برقرار کردن، مهربانی و احترام با بیمار است.
سرپرست دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: امروز روزی بسیار مهم برای شما دانشجویان بوده و قسم یاد می‌کنید این مسئولیتی که قبول کرده‌اید را به بهترین نحو به انجام برسانید.
دکتر صدیقه خیراندیش افزود: روپوش سفید تنها یک لباس نیست که طبق یک آیین بر تن دانشجویان شود بلکه تعهدی برای یک عمر است.
وی با اشاره به اینکه دانشجویان از این مرحله به بعد وارد زندگی اجتماعی جدیدی می‌شوند تصریح کرد: با پوشیدن روپوش سفید با بالاترین مقامات علمی دانشگاه مقایسه خواهید شد و برخورد، اخلاق و رفتاری که در آنان مشاهده می‌شود از شما نیز انتظار خواهیم داشت.
سرپرست دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از این پس شما نماینده جامعه پزشکی بوده و هر رفتاری از شما سر بزند اشتباه جامعه پزشکی محسوب می‌شود ازاین‌رو باید بیش از پیش در رفتار، گفتار و علم خود دقت کنید.
دکتر خیراندیش اظهار داشت: شما باید نسبت به بیماران خود تعهد علمی داشته، به‌اندازه کافی دانش به دست آورده و مهارت لازم برای درمان آنان را کسب کنید.
وی تصریح کرد: مردم تنها از شما انتظار مسائل درمانی را ندارند بلکه رعایتشان بیمار، همراه او و نیز احترام گذاشتن به آن‌ها از درمان بیمار مهم‌تر است.
سرپرست دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان این رشته افزود: امید است با سرلوحه قرار دادن اصول اخلاقی و کار حرفه‌ای بتوانید پاسخگوی خوبی در زمینه نیازهای بهداشتی و درمانی افراد جامعه باشید.
جشن روپوش سفید دانشجویان دندان‌پزشکی ورودی سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور رییس و قائم‌مقام رییس دانشگاه، معاون آموزشی، رییس دانشکده دندان‌پزشکی، اعضای هیأت علمی و دانشجویان برگزار شد.


انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
روپوش.سفید     دکتر.سعید.کشمیری     دکتر.صمد.اکبرزاده     دکتر.صدیقه.خیراندیش        

تاریخ بروز رسانی:   3 تير 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >