هم‌زمان با طرح بسیج ملی کنترل فشارخون صورت گرفت:
نشست خبری معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان

5 تير 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: در مرحله اول طرح بسیج ملی کنترل فشارخون آموزش، آمادگی نیروهای عملیاتی و اطلاع‌رسانی انجام پذیرفت اما مرحله عملیاتی آن از ۱۵ خرداد شروع‌شده و تا ۱۵ تیرماه ادامه دارد.

فاطمه آهو خوش در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان کنگان گفت: گروه هدف این طرح تمام افراد ۳۰ سال به بالا، زنان باردار و بیماران کلیوی است و کلیه خدمات موردنظر در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌ها، خانه‌های بهداشت و ایستگاه‌های سیار و ایستگاه‌های ثابت در نظر گرفته‌شده به‌صورت رایگان انجام می‌پذیرد.
آهو خوش با اشاره به درصد ابتلای افراد به فشارخون در استان افزود: در استان بوشهر ۴۰ درصد از افراد مبتلابه فشارخون از بیماری خود اطلاع ندارند و این موضوع موجب شده است تا غربالگری و افزایش سطح آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر و عوارض بیماری فشارخون در اولویت برنامه بهداشتی قرار گیرد.
وی با دعوت از اصحاب رسانه برای فرهنگ‌سازی در زمینه کنترل فشارخون خاطرنشان کرد: در اجرای برخی از طرح‌های نظام سلامت استقبال جامعه هدف کمرنگ احساس می‌شود و نیازمند فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق از مزایای شرکت در چنین طرح‌هایی با مشارکت رسانه‌ها و فعالان فرهنگی هستیم.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان تصریح کرد: علاوه بر مراکز و پایگاه‌های بهداشت و خانه‌های بهداشت که به‌عنوان پایگاه ثابت در این برنامه فعال‌شده‌اند ۱۳ ایستگاه ثابت و ۵ ایستگاه سیار نیز در این طرح در نقاط مختلف شهر برپاشده است.
نشست خبری معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران پایگاه‌های شهرستان کنگان برگزار شد.
انتهای پیام/ م.س-۳۰۷۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
نشست.خبری     فشار.خون     معاون.بهداشتی     فاطمه.آهوخوش     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   5 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >