رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
سنجش سلامت برای بیش از 5هزار دانش‌آموز تنگستانی انجام می‌شود

26 تير 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: در جهت اطمینان از سلامت دانش‌آموزان و شناسایی اختلالات احتمالی در سلامتی آنان سنجش سلامت برای 5300 دانش‌آموز تنگستانی انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان؛ مهندس عادل مقدس افزود: دانش‌آموزان کلاس‌های اول، چهارم، هفتم و نهم گروه‌های هدف این طرح به شمار رفته که می‌توانند خدمات بهداشتی را در مراکز تحت پوشش بهداشت و درمان به‌صورت رایگان دریافت کنند.
وی تصریح کرد: درصورتی‌که در پایش و ارزیابی‌های صورت گرفته، دانش‌آموزی به‌عنوان در معرض خطر سلامتی تشخیص داده شود ضمن ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموز و سرپرست او برای انجام اقدامات لازم به مرکز خدمات جامع سلامت ارجاع داده می‌شود.
مهندس مقدس بیان داشت: اطلاعاتی که پس از سنجش سلامت دانش‌آموزان استخراج می‌شود کمک شایانی به رفع اختلالات سلامتی آنان قبل از ورود به مدرسه خواهد کرد، ضمن اینکه این اطلاعات وضعیت قرارگیری دانش‌آموزان در شاخص‌های در نظر گرفته‌شده برای آنان در مدرسه مانند محل قرارگیری در کلاس و ... را نیز مشخص می‌کند.
رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان تاکید کرد: واکسیناسیون به‌عنوان یکی از خدمات جاری در شبکه بهداشت و درمان بوده و ضروری است دانش‌آموزان کلاس‌های اول و نهم که به سن 6 و 14 سالگی رسیده‌اند واکسن‌های قطره خوراکی فلج اطفال، سه‌گانه و دوگانه بزرگ‌سالان را دریافت کنند.
مهندس مقدس مراقبت ازنظر فشارخون، ارزیابی رفتار‌های پرخطر، ارزیابی سلامت اجتماعی، ارزیابی سلامت روان، مراقبت ازنظر ابتلا به آسم، مراقبت ازنظر وضعیت دهان و دندان، مراقبت ازنظر پوست و مو، غربالگری تغذیه و پایش رشد، مراقبت ازنظر شنوایی و مراقبت ازنظر بینایی را ازجمله خدمات ارائه‌شده در طرح سنجش سلامت دانش‌آموزان ذکر کرد.

انتهای پیام/ ن.ا 3010

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
سنجش.سلامت     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   26 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >