نظارت بر استخرهای شنا در فصول گرم تابستان تشدید می‌شود

27 تير 1398
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهرگفت: نظارت بر استخرهای شنا در فصول گرم تابستان تشدید می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: تأمین و حفظ کیفیت آب استخرهای شنا از نظر سلامت عمومی بسیارحایز اهمیت است و از انتقال بیماری‌های عفونی، خطرات بالقوه ناشی از محصولات جانبی گندزدایی و حتی خطرات آسیب دیدگی پیشگیری می‌کند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با بیان اینکه وضعیت بازرسی‌های بهداشتی از استخرهای شنا بسیار حایزاهمیت است گفت: اداره، نظارت و مراقبت بهداشتی از استخرهای شنا از نظر حفظ بهداشت عمومی اهمیت زیادی دارد، بنابراین باید مدیران استخرها در جهت کنترل و اجرای دقیق مقررات بهداشتی و ایمنی، نهایت کوشش و مراقبت را به عمل آورند.
وی تصریح کرد: آب استخرهای شنا توسط شناگران از طریق چربی و مواد دفعی بدن مانند ترشحات بینی، بزاق دهان، عرق بدن، کرم‌ها، لوسیون‌های مختلف بدن و ... آلوده می‌شود. همچنین در استخرهای روباز گرد و غباری که از طریق باد و از اطراف استخر وارد آن می‌شوند، آلودگی را افزایش می‌دهند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان کرد: آب استخرهای موجود در سطح شهرستان بوشهر به صورت هر دو هفته یک بار توسط شش تیم بازرسی از لحاظ ویژگی‌های باکتریولوژی و بهداشت ساختمان مورد پایش قرار می‌گیرند که در این راستا از ابتدای سال تا کنون ۶۶ بازدید بهداشتی از استخرها صورت گرفته و حدود ۲۶۰ نمونه باکتریولوژی و شیمیایی جهت پایش و نظارت بر وضعیت کیفیت آب مورد استفاده شناگران در استخرها و اطمینان از تطابق آن با استانداردها، به آزمایشگاه بهداشت آب شهرستان بوشهر منتقل شده است.
 وی با بیان اینکه به دنبال پیگیری‌های به عمل آمده سه استخر تعطیل و پرونده تخلفات آنها به مقامات قضایی تحویل شد افزود: بازرسی، نظارت و پایش استخرهای شنا و کنترل کیفی آب آنها از نظر آزمایشات معمول میکروبی کلیفرم گرماپای، HPC ، شیمیایی  و کلر سنجی بصورت دوره‌ای توسط بازرسین بهداشت محیط انجام می‌شود. همچنین اطلاعات کنترل کیفی ثبت شده توسط متصدیان استخر توسط بازرسین کنترل می‌شود.


انتهای پیام/ ا.س-۳۰۰۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
استخرهای.شنا     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   27 تير 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >