با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵؛
کودک ۸ ساله در شهر بوشهر به زندگی بازگشت

1 امرداد 1398
دختر بچه ۸ ساله‌ای که به دنبال تشنج و غرق‌شدگی در دریا دچار ایست قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهر بوشهر، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس ۱۱۵؛ رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر در این خصوص اظهار داشت: در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان بوشهر اعلان شد که کودک ۸ ساله‌ای به دنبال تشنج و غرق‌شدگی در دریا دچار کاهش هوشیاری شده است، بنابراین بلافاصله آمبولانس از پایگاه فاطمه زهرا (س) به پارک سیادت اعزام و بر بالین این کودک حاضر شد.
دکتر عبدالرحیم دادجو تصریح کرد: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۱۰ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این کودک را بازگردانند.
وی افزود: این بیمار که جانی دوباره پیداکرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان حضرت قائم (عج) منتقل شد.
رییس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر اظهار داشت: خوشبختانه این کودک با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده است ، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی حاضر در این عملیات احیا موفق مهدی ماضیان پور و یونس زبرجدی بودند.
انتهای پیام/ زن- ۵۰۰۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
غرق.شدگی     ایست.قلبی     اورژانس.115     عملیات.احیا     زندگی.دوباره     دکتر.عبدالرحیم.دادجو    

تاریخ بروز رسانی:   1 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >