رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر:
برپایی درمانگاه یک‌روزه در روستای چهار برج شهرستان دشتستان/ تیم‌های درمانی به روستاهای کم برخوردار اعزام می‌شوند

13 امرداد 1398
رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: درمانگاه یک‌روزه در روستای چهار برج شهرستان دشتستان دایر شد.

دکتر مراد علی فولادوند اظهار داشت: در این درمانگاه خدماتی همچون ارتوپدی، اطفال، زنان و مامایی، پزشکی عمومی، تغذیه، روانشناسی، متخصص داخلی، جراحی سرپایی و داروخانه به بیماران ارائه‌شده است.
 وی تصریح کرد: در این درمانگاه تمامی خدمات پزشکی، درمانی و دارویی را به صورت رایگان به اهالی این روستا و روستاهای اطراف ارائه شد که به بیش ۵۰۰ نفر خدمات پزشکی دریافت کردند و یک بیمار اورژانسی نیز به بیمارستان برازجان اعزام شد.
رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر طبق برنامه تعیین‌شده تا این لحظه اقدام به برپایی سه درمانگاه صحرایی در روستای شول شهرستان گناوه، روستای چاه‌کوتاه شهرستان بوشهر و روستای چهار برج شهرستان دشتستان کرده است و برنامه‌ برای برپایی درمانگاه‌های دیگر در سایر نقاط استان بوشهر نیز دارد.
دکتر فولادوند گفت: سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر طبق برنامه از پیش تعیین‌شده در طول سال یک بیمارستان صحرایی نیز برپا می‌کند که در سال ۹۸ طبق سال‌های گذشته، این بیمارستان در یکی از نقاط کم برخوردار استان بوشهر برپا خواهد شد.
وی تصریح کرد: برنامه آینده این سازمان برپایی درمانگاه صحرایی از تاریخ ۸ تا ۱۸ شهریور در روستای گلدشت شهرستان دشتستان است و در ماهای بعد در دیگر روستاهای استان است.
تیم‌های درمانی به روستاهای کم برخوردار اعزام می‌شوند
رئیس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: کار جدیدی که توسط سازمان بسیج جامعه پزشکی در حال اجراست، اعزام تیم‌های درمانی به روستاهای تحت پوشش و کم برخوردار جهت ارائه خدمات پزشکی و مشاوره‌ای است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز در حاشیه بازدید از این درمانگاه اظهار داشت: ارائه خدمات بهداشتی درمانی رایگان به مردم از اقدامات خداپسندانه‌ای است که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر انجام می‌شود.
مهندس ماریا خویش دوست خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله با همکاری شوراهای اسلامی روستاها و شهرها، این برنامه تداوم خواهد داشت.
درمانگاه یک‌روزه در روستای چهار برج شهرستان دشتستان با همکاری سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر، کانون بسیج جامعه پزشکی جابر ابن حیان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دهیاری و شورای اسلامی روستای چهار برج و پایگاه مقاومت بسیج امام حسن عسکری (ع)، خدمات بهداشتی درمانی رایگان به مردم ارائه داد.
روستای چهار برج از توابع بخش آبپخش که در شمال غربی این شهر واقع شده و دارای جمعیتی در حدود یک‌هزار و ۲۶۰ نفر است.
انتهای پیام/ س.غ۳۰۳۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید


کلمات کلیدی:
بسیج.جامعه.پزشکی     شهرستان.دشتستان     درمانگاه.یک‌روزه     روستای.چهاربرج    

تاریخ بروز رسانی:   13 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >