معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
اساس پیشگیری از گسترش بیماری‌های واگیر گزارش دهی به‌موقع است

13 امرداد 1398
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: پایه و اساس پیشگیری و کنترل بیماری‌های واگیر در نظام بهداشتی کشور بیماریابی و گزارش دهی به‌موقع است.

محمدحسین دریسی در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با توجه به اهمیت پیشگیری از گسترش بیماری‌های واگیر و تشخیص سریع اپیدمی‌ها، کارشناسان مبارزه با بیماری‌های مراکز خدمات جامع سلامت به‌صورت هفتگی و مستمر اقدام به گزارش دهی و بیماریابی می‌نمایند.
دریسی با اشاره به اجرای برنامه‌های بهداشت عمومی افزود: با اجرای برنامه بیماریابی از انتقال و سرایت بیماری‌های واگیر در سطح جامعه جلوگیری شده و با گزارش‌گیری هفتگی از مطب‌های خصوصی بیماری‌هایی مانند تب و بثورات، فلج، بیماری‌های قابل‌پیشگیری با واکسن، سالک، تب مالت و بیماری‌های منتقلِ از آب و غذا با سرعت بیشتری پیگیری می‌شود.
وی ادامه داد: از جمله بخش‌های مهم برنامه‌های بهداشت عمومی در هر کشور مراقبت از بیماری‌های واگیر باهدف پیشگیری، کنترل، شناسایی، انجام مداخلات، ارزیابی اثربخشی برنامه‌های مراقبــت، مــدیریت و تخصیص منابع بهداشتی است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به‌ضرورت اطلاع‌رسانی و برگزاری دوره‌های بازآموزی برای پزشکان و مسئولان فنی آزمایشگاه‌ها خاطرنشان کرد: گزارش دهی بیماری‌های واگیر توسط کارشناسان مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، مطب‌های خصوصـی و آزمایشگاه‌ها بر اساس برنامه تعیین‌شده به شکل مستمر انجام می‌شود اما برای بهبود این روند و ارتقاء آن همکاری بیشتر بخش‌های خصوصی نیز ضرورت دارد.
 
انتهای پیام/ س.غ/ 3030
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان     بیماری‌های     واگیر     بیماریابی     گزارش‌دهی     پیشگیری    

تاریخ بروز رسانی:   13 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >