رییس بیمارستان توحید جم خبر داد:
احیا قلبی آزاده دفاع مقدس پس از تلاش ۴۰ دقیقه‌ای

13 امرداد 1398
رییس بیمارستان توحید جم گفت: عملیات احیای آزاده دفاع مقدس، با حضور تیم احیای بیمارستان پس از ۴۰ دقیقه تلاش، موفقیت آمیز بود و بیمار از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

دکتر فرهاد باقری اظهار داشت:  بیمار با درد شدید در قفسه سینه و تنگی نفس به اورژانس بیمارستان توحید مراجعه کرد که با توجه به علائم اولیه، سکته وسیع قلبی تشخیص داده شد.
وی افزود: در سریع‌ترین زمان ممکن، عملیات درمانی توسط پزشک اورژانس آغاز شد که متأسفانه با توجه به وسعت زیاد حمله قلبی، ایست کامل تنفسی و ضربان قلبی بروز کرد.
رییس بیمارستان توحید جم اظهار داشت: با توجه به شرایط بیمار، عملیات احیا قلبی تنفسی با حضور تیم احیا در اورژانس ادامه یافت و پزشک متخصص قلب و عروق، پزشک اورژانس و نیز متخصص بیهوشی روند احیا را مدیریت کردند.
دکتر باقری با بیان اینکه عملیات احیا ۴۰ دقیقه به طول انجامید تصریح کرد: در طی این مدت، ۸ بار شوک الکتریکی استفاده شد تا علائم و نشانه‌های حیاتی ظاهر شد و  بیمار از مرگ حتمی نجات یافت.
وی افزود: بیمار با کمک دستگاه تنفس مصنوعی در بخش سی‌سی‌یو تحت نظر قرار گرفت و روز بعد با هوشیاری کامل از دستگاه جدا شد.
دکتر باقری اضافه کرد: این جانباز و آزاده سرافراز دفاع مقدس پس از طی مراحل درمانی در بیمارستان و تثبیت شرایط، برای پیگیری درمان و ترمیم عروق انسداد یافته قلبی به بیمارستان بوشهر اعزام شد.
وی با اظهار خرسندی از انجام موفق این عملیات احیا، از مجموعه تیم احیا تقدیر کرد و گفت: تمام تلاش مجموعه درمانی بیمارستان، ارائه خدمات مطلوب و صادقانه به بیماران و مراجعان عزیز است و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

انتهای پیام/ ا-پ  ۳۰۲۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلمات کلیدی:
احیا     آزاده.دفاع.مقدس     سکته.قلبی     بیمارستان.توحید.جم     دکتر.فرهاد.باقری    

تاریخ بروز رسانی:   13 امرداد 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >